המכתב שגילה: סבא-רבא החביא אחיות יהודיות והצילן מידי הנאצים
המכתב שגילה: סבא-רבא החביא אחיות יהודיות והצילן מידי הנאציםצילום: myheritage

איחודי משפחות מקצוות שונים בעולם הפכו לדרמה טלוויזיונית מרתקת בשנים האחרונות.

תחקירים שונים בטלוויזיה אשר הביאו לרגעים מרגשים ומיוחדים של משפחות שמתאחדות לאחר מסע חיפוש ארוך, סחטו לא מעט דמעות בקרב הצופים.

אולם לאחרונה, באמצעות טכנולוגיה חדשנית שפיתחה חברת MyHeritage, רגעים כאלו קורים יותר ויותר, מחוץ למסך, בחיים האמיתיים. הרגעים הללו מסמרי שיער ומטלטלים משפחות שלמות.

בזכות הטכנולוגיה הזו, כבר אין צורך בחיפוש המייגע של חודשים ואף שנים ארוכות של ציפייה. הפיתוח המרתק של חברת MyHeritage מכיל בתוכו מאגר מידע עצום, שבעזרתו אתם עשויים לגלות גילויים מרעישים ומרגשים בכל הנוגע לעברכם, ולשורשים המשפחתיים שלכם. המערכת הזו תאפשר לכל מי שמעוניין, לחקור ולגלות פרטים חדשים על עברו מבלי לנבור במסמכים, לחפש פרטים ולהצליב נתונים.

רוצים לנסות? לחצו כאן ואולי תגלו גילויים מרעישים על משפחתכם >>>

הרצון של משפחות רבות לחפש את קרוביהן, הוביל רבים מהן לנסות ולאתר בני משפחה נוספים, ולגלות עוד על ההיסטוריה המשפחתית שלהם. משתמשים רבים שימוש במערכת של MyHeritage, זכו להרחיב את המעגל המשפחתי שלהם ולגלות פרטים חדשים אודות בני משפחה שלא הכירו.

ניצולת השואה ברכה (בוקי) לוקס, החליטה גם היא בתחילת משבר הקורונה להשתמש בטכנולוגיה הזו, במטרה לאתר מידע על בני משפחתה.

בעוד הסגר הראשון בעיצומו, נברה לוקס במסמכים משפחתיים אותם קיבלה מדודה לפני שנים רבות. עד כה, לא התעסקה בהם כיון שהמשימה נראתה לה מורכבת וסבוכה. "זה דרש עבודת תרגום מאומצת ולכן דחיתי תמיד את המשימה" היא מספרת ומוסיפה: "תמיד אמרתי לעצמי שמשפחתי מתה מזמן ואין טעם להתעסק במתים, עדיף להתמקד באלו שחיים. אולם בימים האלו, הכנסתי את עצמי למשטר עבודה של ממש".

לוקס החלה לקחת את המשימה בשתי ידיה, השקימה כל יום ב-7:30, ונברה בשקיקה במסמכים. "לקחתי את הפרויקט המשפחתי כאתגר של ממש" היא אומרת. "היינו רק אני, זכוכית מגדלת וערימת דפים בלתי נגמרת". המידע בו נברה לוקס, כלל אינפורמציה משפחתית רבה ובתוכה פרטים על העיירה בה גדלה משפחתה, ופרטים נוספים שלכאורה נראים ריקים מתוכן ומשעממים, אולם עבור לוקס מדובר בפרטים מרתקים וחשובים מאין כמוהם: "היו שם שמות בני המשפחה, מיקומים, מקצועות ואפילו צורות חיים. הרגשתי בתוך ספר עלילה מרתק, שאני חלק ממנו".

כדי להשלים את המשימה ולהעמיק בשורשים המשפחתיים שלה, נרשמה לוקס בעצת ידיד למערכת MyHeritage. הנתונים שגילתה שם הכו אותה בתדהמה. היא הזינה במערכת את שמה ושם סביה, ואת שמם של הדודים, ומיד עם הזנת המידע הבסיסי מצאה מערכת MyHeritage התאמות חכמות רבות במאגרי המידע. "הייתה שם תמונת מחזור צבעונית של בת דודה שלי שנהרגה בתקרית ירי בארה"ב" היא מספרת ומוסיפה: "לאחר מכן גיליתי תעודת התאזרחות של דוד שלי, כולל דרכון ותמונה. זה פשוט מדהים".

כשהבינה שיש הרבה פרטי מידע שהיא יכולה לגלות במערכת, רצתה לוקס להרחיב את פונקציות החיפוש ואיתור משפחה, ושידרגה את חשבון ה-MyHeritage שלה. באופן מדהים, דקות ספורות לאחר שהעלתה תמונות לתוך המערכת קיבלה לתיבת המייל את ההודעה הבאה: "סבא שלי וסבא שלך היו אחים, שלום בת דודה". את ההתרגשות בעיניה של לוקס בעת סיפורה קשה לפספס. שולח ההודעה היה יוחי מילר מרעננה, אשר חוקר את ההיסטוריה המשפחתית שלו שנים רבות. כמשתמש ותיק ב-MyHeritage מצא הרבה מאוד חומר על משפחתו והרכיב ממנו אילן יוחסין ענק המונה מעל ל-1,600 איש.

כך למעשה, המערכת החדשנית ארגנה עבור בני המשפחה מפגש אקראי, בעוד הם מתגוררים כ-50 ק"מ זה מזו, ולא יודעים זה על קיומה של זו. "פתאום אני מזהה התאמה, ואני רואה שיש משתמשת מישראל שסבא שלה היה אח של סבא שלי" מספר יוחי ומוסיף: "זה היה רגע מאוד מרגש. שוחחנו מיד בטלפון והחלפנו פרטים וסיפורים. המערכת של MyHeritage פיצחה עבורנו פרטים נוספים שלא הכרנו. כמו למשל שסבא של ברכה נעצר בפריז, נשלח למחנה דראנסי ומשם גורש לאושוויץ. היקף המידע הוא לא פחות ממדהים".

במהלך השיח בין השניים, גילה יוחי בעזרת לוקס על עוד ועוד בני דודים שמתגוררים בברזיל, ולא ידע אודותיהם כלל. "לולא MyHeritage זה לא היה קורה. כל אחד היה שומר לעצמו את המידע בעץ הפרטי שלו ושם זה היה נגמר. מבחינתי, הגילוי הזה הוא סוג של חלום – לדעת שאחרי כל מה שעברה המשפחה שלנו, יש צאצאים חיים ושושלת משפחתית ענפה".

חברת MyHeritage מציעה לקהל הרחב להתנסות במערכת, להרכיב את אילן היוחסין, לגלות פרטים חדשים ואף מרתקים על ההיסטוריה המשפחתית ולהכיר את הדורות הקודמים.

רוצים לנסות? לחצו כאן ואולי תגלו גילויים מרעישים על משפחתכם >>>

הרוכשים מנוי אתר מסוג פרמיום יוכלו לקבל מאפיינים מיוחדים כגון: מספר בלתי מוגבל של אנשים לגידול אילן היוחסין, עדיפות בקבלת מענה של מחלקת התמיכה בדוא"ל לקבלת מענה מהיר יותר, מיזוג התאמות חכמות, התאמות חכמות משופרות, ועוד.

לפרטים נוספים והרשמה למערכת לחצו כאן >>>