גל גדות
גל גדותצילום: רויטרס

השחקנית והדוגמנית גל גדות שיתפה אתמול (רביעי), לרגל יום הזיכרון לשואה, בסיפורו של סבה שלה ניצול השואה אברה ויס.

"יום השואה. יום הזיכרון לשואה. זה סבי, אברהם וייס, שנולד כאדולף וייס", כתבה גדות בחשבון האינסטגרם שלה. "הוא שינה את שמו לאחר המלחמה מסיבות מובנות. הוא נולד בצ'כוסלובקיה שידועה כרפובליקה הצ'כית. אביו גויס לצבא ומעולם לא חזר, כשאמו נותרה לבדה עם שני בנים צעירים, סבי ובנג'מין".

היא הוסיפה: "הוא הפך בגיל 13 ליתום שנאלץ להילחם כדי לשרוד בכל יום מחדש. המראות שראה, הזוועות שנאלץ לחוות הם משהו בלתי נתפס. במשך שנים לא דיבר על זה. רק לאחר מותה של סבתי הוא הבין כמה החיים קצרים וכמה חשוב לספר את הסיפור כדי שההיסטוריה לעולם לא תחזור על עצמה".

לדבריה, "אף אחד לא צריך להיות נרדף או מדוכא בגלל גזע, דת או כל סיבה אחרת. זו הזווית שלי על החיים. המורשת של סבי נטועה עמוק בליבי. הוא אהב אנשים, הוא האמין באנשים והוא נתן להם כבוד בשל מי שהיו. הוא הגיע מהמקום האפל והמדוכא ביותר, ועם זרע של תקווה הוא בנה לעצמו חיים חדשים בישראל".

"אני מתפללת שאנחנו כבני אדם נתאחד יחדיו ונעצור את שפיכות הדמים בכל מקום ולעולם", ציינה. "אני מתפללת עבור חיים נורמליים, חיוביים ועתיד מלא שגשוג לילידינו, כזה בו אנשים מתאגדים יחדיו ובו אנחנו מאפשרים לתקווה ולאהבה לשלוט בעולם. לזכור ולעולם לא לשכוח".