עפרה שטראוס עם בר דעה ודרור
עפרה שטראוס עם בר דעה ודרור צילום: Avshalom Sassoni/Flash90

יו"ר קבוצת שטראוס, עפרה שטראוס, הגיבה היום (חמישי) לראשונה להחזרה ההמונית של מוצרי החברה לאחר החשד שחלקם נגועים בסלמונלה.

בהצהרה שנשאה בשידור חי אמרה שטראוס: "אני פה לומר בשם החברה בקול ברור. אנחנו מסתכלים בעיניי כל אזרחי המדינה, כל מי שנפגע - אני מתנצלת שאכזבנו אתכם. מצטערת על עוגמת הנפש שאתם עוברים בגללנו", אמרה.

לדבריה, החברה פועלת לתקן את כל הליקויים. "נעשה הכל כדי לא לאכזב אתכם. התקלה במפעל הממתקים היא קשה ואנחנו מבטיחים שנחזיר את המוצרים כמה שיותר מהר, אבל רק אחרי שתיקנו את כל מה שמחייב טיפול. על בטיחות המזון לא מתפשרים".

מנכ"ל שטראוס ישראל, אייל דרור, הוסיף: "יש כמה ליקויים לא פשוטים, וחשפנו אותם בפני משרד הבריאות. בשבועות שלפני הגילוי, עשינו שיפוץ לא בסטנדרטים שלנו ולפני כחודש היו לנו יונים במפעל השוקולד".

"לא פעלנו נכון. נעשה כל מה שצריך כדי לקבל את הרישיון בחזרה", דברי דרור.

מנכ"ל קבוצת שטראוס, גיורא בר דעה, הוסיף: "היה סוג של כשל בתהליכים ואנחנו מנסים לפענח אותם. אנחנו עובדים בשיתוף פעולה עם משרד הבריאות כדי להבין את הבעיה".

מוקדם יותר הודיע מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' נחמן אש, כי תקן האיכות של מפעל שטראוס בנוף הגליל יוקפא לשלושה חודשים - והחברה לא תוכל לייצר ולשווק את מוצריה עד שיוחזר. "החלטנו להתלות את תקן האיכות של המפעל לשלושה חודשים, והתקן יוחזר רק אחרי שנוודא שהפקת הלקחים הושלמה, כל התהליכים הושלמו ואנחנו יכולים להיות בטוחים שלא רק הקו נקי מהזיהום, אלא שלא יהיו זיהומים בהמשך".