ג'ודי ניר מוזס שלום
ג'ודי ניר מוזס שלוםצילום: הדס פרוש, פלאש 90

כבכל יום שישי בשעה 10:00 בדיוק שבה ג'ודי שלום ניר מוזס אל עמדת המיקרופון ואולפן השידור, וסיכמה את השבוע כמו שרק היא יודעת.

הפעם, פרשה את משנתה באשר ליום הזיכרון לשואה ולגבורה, וסיפרה על הקשר המשפחתי שלה עם תופת השואה.

"בשנים האחרונות אני מסרבת לעמוד בצפירת יום השואה, לא כי אני לא מכבדת, לא כי לא כואב לי. תזכרו אותם כל הזמן במקום לעמוד את הדקה הזו", אמרה ניר מוזס.

בהמשך הוסיפה: "ממשיכים להתעלם מהם, מה נותנים כל הטקסים האלה? מה נותנת דקת הדומיה הזו? זה נותן אוכל לרעבים הללו? מה אתם מחכים, שהם ימותו? אני שומעת סיפורים ואני חסרת אונים".

הטקס הממלכתי לפתיחת אירועי יום השואה שהתקיים שלשום (רביעי) בכיכר גטו ורשה ביד ושם, הפך לקרב פוליטי על סידור הישיבה בעצרת.

בחדשות 12 דווח כי למרות שבסידור המקורי סער הושב ליד בני הזוג נתניהו, בפועל ריבלין היה זה שישב ביניהם.

אנשי סער מכחישים נמרצות שהם ביקשו לשנות את סידור הישיבה. לטענתם, לסער אין בעיה לשבת לצד נתניהו. אנשי נתניהו אומרים מצידם כי הוא בטח לא ביקש לשנות, שכן הוא הגיע ברגע האחרון.

אנשי הנשיא לשעבר ריבלין אומרים שהם גילו שהוא שובץ בשורה השנייה, אז "התנדבו" לעבור לשורה הראשונה.

בתוך כך, ראש הממשלה לשעבר נתניהו מתח ביקורת על שר החוץ לפיד שנעדר מהטקס הממלכתי זו השנה השנייה. נתניהו אמר: "מן הראוי ששר החוץ יאיר לפיד היה משתתף בשנתיים האחרונות בטקסי יום הזיכרון הממלכתיים לשואה ולגבורה. בשנה הבאה, כשלפיד יהיה ראש האופוזיציה, אני מצפה לראות גם אותו ביד ושם".