המצעד למען ישראל ברחובות ניו יורק חוזר לצעוד אחרי שנות הקורונה ויתקיים ביום ראשון ה-22 במאי.

השנה, לראשונה בארה"ב, ייערך אחריו כנס ירושלים של אתר ערוץ 7 והעיתון בשבע.

"אנחנו חוזרים לשדרה החמישית ואנחנו מקווים שכולם יצטרפו אלינו", אומר לנו מייקל מילר, מנכ"ל אמריטוס של המועצה ליחסי קהילה יהודית בניו יורק (JCRC-NY).

"מצעד ההצדעה לישראל מתקיים בניו יורק כבר יותר מ-50 שנים. אנחנו מנהלים אותו בעשר השנים האחרונות, ומשתתפים בו כ-40,000 צועדים וכמה מאות אלפי צופים לאורך השדרה החמישית. לא מדובר רק ביהודים, אלא התמיכה מורגשת מכל הקבוצות המרכיבות את העיר ניו יורק.

המסר של הצעדה הוא להראות עד כמה התמיכה בישראל היא נרחבת וחוצה מגזרים וקהילות. "אנחנו רוצים שכל העיר תראה כיצד אנחנו מצדיעים וחוגגים למדינת ישראל - בניו יורק", מוסיף מילר.

השנה לאחר המצעד, כאמור, ייערך 'כנס ירושלים' של אתר ערוץ 7 והעיתון בשבע - שמתקיים כבר כמעט 20 שנים בירושלים וכעת מגיע לניו יורק.

מילר רואה קשר בין הצעדה והכנס. "אני מפרגן לערוץ 7 על כך שהוא מביא את אווירת ירושלים לניו יורק באירוע שבו ידברו על ישראל ונביע את האהבה שלנו אליה".

"יגיעו גם אישי ציבור וגם גורמים פרטיים מישראל ומארה"ב. למשתתפים תהיה הזדמנות לשמוע ממקבלי ההחלטות ממדינת ישראל וגם מאלו האמריקנים, את הסיפור האישי שלהם ואת החיבור שהם מביאים בין הצדדים", הוא מוסיף.

"הובלתי יותר מ-100 משלחות לישראל של משפיענים לא-יהודים מאזור ניו יורק. אמרתי להם שצריכים 'לראות כדי להאמין'. ראיתי כמעט כל מה שיש לראות בישראל, אבל צריך לחוות את החוויה מכלי ראשון כדי להבין את המצב. הגעה של בכירים ישראלים לניו יורק כדי לשתף את הזווית והחוויה הישראלית שלהם זה דבר גדול. 'כנס ירושלים בניו יורק' עתיד לספק למשתתפים הרגשה מאוד מיוחדת", מסכם מילר.