הייתה אפשרות לנחיתת חירום
הייתה אפשרות לנחיתת חירוםצילום: iStock

ג'ייקוב טרבור היה בעברו גולש סקי מקצועי, שאף ייצג את ארה"ב באולימפיאדה, אבל מאז הוא הפך להיות יוטיוב מצליח.

ג'ייקוב מפרסם סרטונים על פעלולים אוויר או התנסויות מסוכנות ללמעלה מ300 אלף עוקבים. אבל סרטון שפורסם לפני קצת יותר משנה סיבך אותו כעת בבעיות משפטיות ולבסוף גרם לו לאבד את רישיון הטיסה שלו.

בסרטון, שנקרא "ריסקתי את המטוס שלי", ג'ייקוב מצלם את עצמו טס במטוס הקל שלו מעל הרי קליפורניה, כאשר באמצע הטיסה הוא צועק שהמנוע הפסיק לעבוד ושהוא צריך לצאת מהמטוס. ג'ייקוב צנח מהמטוס אל ההרים מתחתיו, כשהוא משאיר את המטוס להתרסק בפארק הלאומי במקום.

מה שהעלה את חשד הרשויות היתה ההתנהלות המוזרה של היוטיובר. ג'ייקוב לא ניסה לקרוא לעזרה לרשויות לאחר שטען שהמנוע התקלקל, ובאופן מפתיע הוא גם לבש מצנח וגם היה עם מוט סלפי מוכן כבר מתחילת הטיסה.

ג'ייקוב טען להגנתו כי הוא תמיד לובש מצנח במהלך הטיסות שלו, אבל גולשים רבים הראו שבסרטונים קודמים המצנח לא היה עליו. לבסוף, רשות התעופה הפרדלית החליטה לשלול את רישיון הטיסה של ג'ייקוב. במכתב שנשלח אליו נאמר כי הפעולות שלו מעידות שהוא חסר יכולות שיפוט ואחריות שנדרשות ממי שנושא רישיון טיסה. כמו כן, רשות התעופה טענה שג'ייקוב היה יכול להנחית את המטוס בצורה בטוחה גם במידה והמנוע הושבת, ולא היה צורך לרסק אותו.

בינתיים, סרטון הריסוק של ג'ייקוב זכה לכמעט 2.5 מיליון צפיות, כאשר חלק גדול מהם קשור לפרסום העכשווי לו הוא זכה. מאז ביטול הרישיון שלו, ג'ייקוב העלה בינתיים סרטונים על גלישה אווירית, ויכול להיות שאובדן הרישיון רק יעזור לקריירה האינטרנטית שלו.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!