עמיחי אתאלי
עמיחי אתאליגרשון אלינסון

העיתונאי עמיחי אתאלי מתנצל אחר הצהריים (שישי) על מילים שנכתבו נגד ח"כ עידית סילמן בראיון שהכין עם הכתבת גבי בר־חיים עם ח"כ עמיחי שיקלי במוסף 7 ימים של העיתון "ידיעות אחרונות".

"השבוע האחרון בחייו של שיקלי היה רכבת הרים מהסוג שרק הפוליטיקה הישראלית יכולה לספק. למרבה הפלא, נראה שהוא יגיח מצידה השני בחתיכה אחת. בניגוד לעריקה הטרייה עידית סילמן, אישה עם רקורד של פליק פלאקים אופורטוניסטיים שיהממו אפילו את ח"כ אורלי לוי־אבקסיס, אצל שיקלי נראה שהסיבה למרד הייתה אידיאולוגית", נאמר בכתבה.

בהבהרה שפרסם בטוויטר כתב "היום מתפרסם ראיון עם עמיחי שיקלי שאני חתום עליו. מופיעות בו מילים עוקצניות כלפי עידית סילמן (לא שמיוחסות לשיקלי, אלא מילות קישור מפי כותב הכתבה). נכתב שם שהיא מומחית בפליק-פלאקים אופורטוניסטיים. אני מכיר את עידית מאז שהינו בני 19. היא שירתה עם בת הזוג שלי דאז בצבא. צברנו הרבה שעות משותפות. את אחותה של עידית הכרתי בעת שירות מילואים לפני כמה שנים בחמ"ל של אוגדת עזה".

"לימים, אותה אחות עברה לגור לידי ובן הזוג שלה, הגיס של עידית, נעשה אחד מחבריי הקרובים. למה אני מפרט פה את מגילת היוחסין הזאת? כי אני איש של אנשים, של מערכות יחסים. לא תמיד הסכמתי עם מעשיה של עידית בפוליטיקה, גם כשהיתה במחנה אחד וגם בשני, אבל מעולם לא אמרתי עליה מילה רעה. סיקרתי אותה לחדשות המון, אבל לא הבעתי את דעתי אודותיה. למה? כי אני מעורבב איתה אישית, כי בשבילי מערכות יחסים חשובות יותר מפובליציסטיקה, כי גם היום וגם כשאצא לפנסיה, בני אדם יקרים לי יותר

מכל בולטות, מגניבות ולייקים. העניין הוא שהתנאים הטכניים והמהירות שבה נכתבה הכתבה הזאת, גרמה לי שלא לראות את אותן מילים בטרם ירדו לדפוס. בכך יוצא שאני לכאורה עושה מעשה שאני מאוד משתדל שלא לעשות וכאילו זורק אבן בבאר של קשרים אישיים שהם חלק מהותי ממי שאני".

אתאלי מבהיר "מי שכתבה את אותן מילים היא שותפתי לראיון. שהיא אגב כותבת בחסד, אבל בעלת דעות שונות משלי. אני לא חושב שסילמן היא פליק-פלאקרית. יש לי לא מעט הערכה כלפיה כאדם, והבנה עמוקה של הסיטואציה הפוליטית המורכבת שנקלעה אליה.

אני לא מסכים עם כל מעשה שלה, אבל כאמור, משתדל לחיות באופן כזה שבו שמערכות יחסים עמוקות וארוכות, לפני הכל. סליחה עידית".