רוטמן ושועה חוגגים הישארות
רוטמן ושועה חוגגים הישארות צילום: האתר הרשמי של בית"ר ירושלים

בכל זאת הגיעו למרות הכל. בית"ר ירושלים הבטיחה הערב (מוצאי שבת) באופן רשמי וסופי את הישארותה בליגת העל שבכדורגל, לפחות בכל מה שתלוי בשחקניה על כר הדשא.

בית"ר שניצחה את מכבי פתח תקוה בשלושת מפגשי הליגה האחרונים, עלתה כבר בדקה ה-3 ליתרון מול נועלת הטבלה משער של לירן רוטמן.

שער שיוויון של ירדן כהן בדקה ה-12 החזיר את פתח תקווה למשחק אבל שער שני של רוטמן 6 דקות לאחר מכן החזירו את ההובלה לבית"רים ואל ההפסקה ירדו שתי הקבוצות כשבית"ר מובילה 1:2.

בית"ר קיוותה להצליח להשלים ניצחון רביעי ברציפות על פתח תקווה, כמו שהשיגה במהלך שנת 2017, אך שער של ארד בר בדקה ה-58 קבע שיוויון פעם נוספת, במה שהיה גם תוצאת המשחק.

בית"ר אמנם סופגת לאחר שלושה מחזורים בהם הצליחה לנצח על האפס ומסיימת בתיקו, אך כזה שמספיק לה בכדי להישאר באופן סופי בליגת העל.

פתח תקווה? זו לא מצליחה לנצח את בית"ר בטדי, כאשר ב-10 השנים האחרונות ניצחה את בית"ר בחוץ רק פעמיים, וכשהיא עם רצף של שישה משחקים ללא ניצחון ועם 24 נקודות בלבד, כמו גם לנוף הגליל שהפסידה הערב לחדרה בתוצאה 0:2, שתיהן נמצאות קרובות מאוד לירידת ליגה.

בית"ר ואוהדיה הרבים יתרכזו כעת במאבק מול הבעלים משה חוגג בניסיון להשתחרר ממנו לעבר עתיד טוב יותר, לאחר עונה קשה בגללו - ניהולית, מקצועית וכלכלית.

במשחק נוסף הערב שהתקיים במסגרת הפלייאוף התחתון, ניצחה הפועל ירושלים את הפועל חיפה בתוצאה 2:0, והגדילה את סיכוייה לשרוד גם כן בליגה הבכירה.