שוטרים בעיר לוד
שוטרים בעיר לוד צילום: Yossi Aloni/Flash90

ראש העיר לוד יאיר רביבו החליט כשעה לפני כניסת השבת כי בנות אולפנת עופרה, שהיו אמורות ללון במתנ"ס בשכונת רמת אשכול, ילונו באולם ספורט בשכונת רמת אלישיב.

הבנות הגיעו להתארח בשבת בלוד כחלק מהתכנית החינוכית של האולפנה. כבר מבעוד מועד צוות האולפנה תיאם עם הנהלת מתנ"ס שיקאגו ברמת אשכול כי הבנות ילונו בשבת במתנ"ס, וקיבלו על כך את אישורי משרד החינוך וגורמי הבטיחות.

כשעה לפני שבת התקבלה החלטה להעתיק את מקום לינת הבנות משכונת רמת אשכול בה גרים יהודים וערבים, לשכונת רמת אלישיב בה גרים רק יהודים. הנהלת אולפנת עופרה קיבלה את הנחיית ראש העיר רביבו כמה דקות לפני כניסת שבת, עם הנימוק כי ההחלטה התקבלה מתוך דאגה לשלום הבנות.

הבנות נאלצו לצעוד ברגל עם כל חפציהן מרמת אשכול לרמת אלישיב, כשחלק מהבנות לא הספיקו להעביר את חפציהן לפני כניסת השבת.

חבר מועצת העיר לוד עמיחי לנגפלד אמר בשיחה עם ערוץ 7: "אנו מקבלים בברכה את כל האורחים והקבוצות בעיר, ושמחנו לארח את הבנות הנפלאות מאולפנת עפרה. השבת היתה מתואמת עם כל הגורמים הרלוונטים, ולצערי בכניסת שבת ניתנה הנחיה להעביר את הבנות למתנ"ס אחר, ועקב כניסת השבת לא יכולתי לעצור זאת".

הוא הוסיף, "אני בטוח שאם הייתי מדבר איתו בזמן הדבר היה נמנע, וגם ראש העיר פירסם בעצמו הודעות בנושא בצאת השבת. למרות האירוע המיותר של העברת הבנות, צוות האולפנה, התלמידות ומשפחות רמת אשכול המשיכו עם לו"ז השבת כרגיל וזכינו לשבת מיוחדת מאוד ומרוממת. החיבור בין עם ישראל שפועל בחזיתות השונות יימשך וביחד נמשיך להרים את הדגל".

מראש העיר לוד יאיר רביבו נמסר: "היתה שבת מרוממת נפש של בנות האולפנה מעופרה. ואנו שמחים על האירוח ונמשיך לארח גם בעתיד. עושים מהומה על לא מאומה, היו צריכים להגיע 60 בנות ללון במכינה, הגיעו 300 בנות אז העברנו אותם לישון במקום יותר גדול, מרווח ובטיחותי באולם הספורט ברמת אלישיב. כל השבת הם היו ברמת אשכול התפללו, אכלו, הסתובבו ונהנו. אדרבא בכל השבת העיר חוותה מאות בנות שמסתובבות בין השכונות ומחזקות את תושבי רמת אשכול".