חנן יובל
חנן יובל צילום: משה שי, פלאש 90

בשביל המוסיקאי המוכשר והמוערך חנן יובל שחוגג השנה את יום הולדתו ה-75, ואף התבשר לאחרונה על זכייתו בפרס שר התרבות לאמנים ותיקים על שם אריק אינשטיין, כל שנה היא הזדמנות ליצירה חדשה - והשנה הוא מוציא את האלבום "תמונה מאלבום ישן".

שיר הנושא מהאלבום יצא בחודש מרץ האחרון, כשבנוסף לשיר זה מופיעים באלבום השיר "ערב קיץ חם" שיצא בקיץ 2019, והשיר "אמרתי לך שיהיה כך ולא האמנת" שיצא באותה שנה ולווה בשירתה של שמיניית ווקאל.

זהו אלבום אקוסטי, נוגה ונעים, שמבוסס בעיקר על שירתו הזכה והמדויקת של יובל ונגינת גיטרה ופסנתר.
אלבום כנה, חשוף וחד, שבולט בזכות הבגרות, הפשטות והחכמה שיכולה לבוא רק מפיו של אמן מנוסה כמו חנן יובל.

בתוך האקלים התרבותי המהיר וחסר המנוחה של ימינו מעניק חנן יובל לקהל מוסיקה טהורה שמחממת את הלב ומרגיעה את הנפש. ימים שמחים או עצובים, את כולם הוא מכניס לתוך שירים, גדל ומתבגר איתם. יובל אמנם כבר לא ילד, אך על פי פעילותו היצירתית הענפה ניתן בהחלט לומר שהוא מלא אנרגיה ורעב ליצירה.

האלבום החדש יוצא במקביל למופע חדש - "יובל וחצי", כשבנוסף על סיבוב ההופעות החגיגי יובל אף יזכה בסוף חודש מאי למחווה מיוחדת - בתאריך 29.5.2022 ייערך באוניברסיטת בר-אילן אירוע הוקרה ליובל, על מפעל חיים בזמר העברי. האירוע ייערך בחסות נשיא אוניברסיטת בר-אילן, פרופ' אריה צבן, ובו יבוצעו רבים משיריו. האירוע יפתח את אירועי הכנס "מי אני? שיר ישראלי!" הנערך זו השנה הי"ח, באוניברסיטה, בשיתוף עם גל"צ.