רון אדלר
רון אדלר באדיבות המשפחה

המוסיקאי יונתן אבירן מוציא היום שיר חדש בשם 'אני מחכה לאוטובוס', שאת המילים שלו כתב טוראי רון אדלר לפני שהתאבד בסוף קורס חובשים קרביים.

רון אדלר נולד בינואר 1957 וגדל בקריית ביאליק, הוא היהילד רזה עם תלתלים שחורים, עיניים חומות ומשקפיים, צופיפניק, בלגניסט, ציניקן, תמיד היה במרכז העניינים, תמיד מוקף בחברים. אבל לרון היה גם צד נוסף, בשיעורים בבית ספר היה שוקע לעולם משלו, כותב שירים על דפי נייר במחברת ותולש אותם.

מתחת לשכבת הכריזמה הייתה נפש עדינה וראייה רומנטית, היא זו שגרמה לו לראות את העולם בצורה שונה מנערים אחרים בגיל שלו ולהפוך בגיל צעיר למשורר מוכשר ופורה.

בגיל 18 התנדב לסיירת צנחנים בעקבות אחיו הגדול וחבריו הקרובים, מושפע מהשירות, מצבו הנפשי הדרדר ובליל סערה לקראת סיום קורס חובשים קרביים רון לקח את חיו ביריית אקדח. אף אחד לא חשב לרגע שזה יקרה. אבל הדפים ידעו. לאחר מותו שיריו נאספו ע"י הוריו לשני ספרי שירה.

"את הספר "בשם כל הכאבים" מצאתי בבית" מספר אבירן, "ספר שהיה שייך להורי, בלי לדעת את סיפור הרקע נמשכתי לטקסט של אחד השירים מתוכו, 'אני מחכה לאוטובוס'. הסיפור בטקסט הרגיש מאד מוכר ולקח אותי לתקופה של משבר אישי איתו התמודדתי בשירות הצבאי".

"ידעתי שאני רוצה לשלב את השיר הזה ביצירה שלי, להקליט אותו, לספר את הסיפור של רון החוצה ולדבר על תופעת ההתאבדות בצה"ל שלא מוזכרת כמעט בכלל בתקשורת אבל כל כך נפוצה. אני מדמיין את הדמות של רון, אם הייתי יכול הייתי רוצה לומר לו שגם אני הרגשתי שנשארתי לבד בתחנה ואם שנינו כבר לבד אז לפחות אפשר להיות לבד ביחד".