אביב גפן
אביב גפן צילום: חזקי ברוך

השינוי הגדול שעובר אביב גפן בשנתיים האחרונות מקבל הכרה גם בצה"ל: הזמר והיוצר קיבל אישור להופיע בבסיסים ברחבי הארץ.

כתב ynet רן בוקר דיווח כי עד כה סירב צה"ל לאפשר לגפן להתנדב בבסיסים, זאת בעקבות אי גיוסו והתבטאויותיו בעבר נגד הצבא. כעת, גפן קיבל אישור ארוך טווח ויוכל להופיע בקרוב מאוד בשלל בסיסים ברחבי הארץ.

בשנה וחצי הקרובה יופיע הזמר 13 הופעות בהתנדבות יחד עם הרכב להקה צבאית.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "הזמר אביב גפן פנה לצה"ל והביע את רצונו לתרום הופעות בהתנדבות כאות הוקרה והערכה למשרתים בו, לקראת יום העצמאות ה-74. הוחלט לאשר את בקשתו לאור הרצון הכן להעביר מסר של אחדות, לכידות, וחשיבות התרומה לצה"ל. צה”ל כצבא העם רואה בערכי השירות והתרומה לצה"ל חשיבות רבה ומברך על ההחלטה".

אביב גפן עצמו אמר ל-ynet: "אני נרגש מאד. חשוב לי להעביר מסרים של אחדות ולכידות ואת הערכתי הרבה לצה"ל". כזכור, גפן, שלא שירת בצבא מטעמים רפואיים לטענתו, התבטא בתחילת דרכו נגד גיוס לצבא ואף כונה על ידי נשיא המדינה לשעבר, עזר ויצמן כ"סמל ההשתמטות מצה"ל".

סליחה אם פגעתי בכם מתוך בורות

בחודש שעבר, ​בריאיון למגזין "מוצש" של מקור ראשון, סיפר אביב גפן על ההתקרבות שלו לציבור הדתי והחרדי: "הבנתי שצבעתי ציבור שלם בצבעים מאוד חזקים ומאוד כהים, מתוך בורות. התבגרתי ועברתי עם עצמי המון דברים נפשיים".

"לקראת הבר-מצווה של דילן הבן שלי, שרוב חבריו לא עלו לתורה, הוא התייעץ איתי מה לעשות. אמרתי לו, בטח שאתה עולה לתורה, אתה יהודי וזה חשוב לי כאבא שלך. אביתר בנאי היה המורה שלו והם היו בחדר עם כל הספרים ולמדו, באמת הרגשתי קודם כל שייכות וגם סוג של אור. משם, זה לא שהתחזקתי, פשוט הבנתי שכל העניין של הדת הוא כמו דלת שצריכים לפתוח ולעבור דרכה".

לדברי גפן, "הקיטוב היום בישראל הוא קיטוב עצוב מאוד שממש כואב לי וחשבתי שאני יכול או לשרת את העם בפן הפוליטי, להקים מפלגה או לחבור למפלגה אמיתית וחברתית שכבר קיימת, או לתרום בשירה שלי ובאמנות שלי".

גפן מספר גם על הדואט עם הזמר החסידי אברהם פריד והאכזבה שלו מהרדיו החרדי: "זה לא דואט אחד שיצא כדי לגלגל מהלך שנועד להביא לי עוד לייקים, וזה לא שאני מוזמן עכשיו להופיע בפני קהל חרדי. ממש לא.. אין לי כאן איזה מסע הופעות שאני מוכר לקהל החרדי, להפך.

"לצערי הרב אני עדיין לא מושמע בתחנות רדיו החרדיות וזו אולי הזדמנות טובה לשאול – איפה החלק שלהם בשותפות? למה עורכי המוזיקה ברדיו החרדי עדיין מסרבים להשמיע את אביב גפן? אם יש פה ריקוד של אהבה והתקרבות אז הייתי מצפה לזה גם מצידם".