קריאת תורה של נשות הכותל. ארכיון
קריאת תורה של נשות הכותל. ארכיון צילום: נשות הכותל

נשות הכותל עומדות גם הבוקר (שני), ראש חודש אייר, במרכזו של עימות ברחבת הכותל המערבי.

בקרן למורשת הכותל המערבי טוענים כי קבוצת של נשות הכותל לא שעתה לבקשה להיכנס למתחם הייעודי שהוצב עבורן על פי הוראת משרד המשפטים, במטרה לייצר הפרדה בינן לבין יתר המתפללות ולמנוע חיכוכים.

"למרות הבקשות החוזרות ונשנות הן בחרו שלא להיכנס למתחם ולהפר את הסדר הציבורי. יתרה מכך, הגברת יוכי רפפורט מראשי הקבוצה החליטה לייצר מהומה ופרובוקציה ויצאה לעבר קבוצות מתפללים שעמדו ברחבה העליונה מתוך מטרה להלהיט את הרוחות ולהפר את הסדר הציבורי", אמרו בקרן.

עוד ציינו כי "מנהל התפעול של הקרן למורשת הכותל עדן שמעון פנה אליה אישית כדי שתכנס חזרה אל הרחבה על מנת למנוע אלימות ולא להפוך את הכותל המערבי למקום הפגנה, אך זו בחרה להמשיך במעשיה ולהפוך שוב את המקום לשדה קרב".

מנכ"ל מרכז ליב"ה, אורן הניג, סיפר: "בשיתוף ההסתדרות הציונית שינענו לתפילה בכותל המערבי עשרות אוטובוסים מרחבי הארץ של מתפללות. מרגש לראות מאות נשים ממלאות את הרחבה, כאשר לעומתן קומץ נשות הפרובוקציה מנסות להפריע לתפילה - לבזות ולפגוע בקדושת הכותל".

נשות הכותל מסרו בתגובה: "ההקצנה בכותל הולכת וגוברת. עכשיו גם נוכחותה של אישה ברחבה המרכזית של הכותל, שאינה רחבת תפילה, היא פרובוקציה. זו תוצאתה של דה לגיטימציה ודמוניזציה מתמשכת של נשות הכותל בפרט ושל נשים בכלל בכותל המערבי. במקום לנקוט צעדים נגד מי שתקפו את נשות הכותל, סדרני הקרן מאשימים את נשות הכותל שהן קורבנות התקיפה".