יורם טהרלב, משורר, פזמונאי, סופר, מתרגם ו"סטנדאפיסט" ישראלי, אשר נחשב לאחד המעצבים החשובים של הזהות והאתוס הישראליים. שיריו הולחנו ובוצעו על ידי טובי היוצרים והמבצעים ויצירותיו הפכו לחלק בלתי נפרד מהמורשת ועיצוב התרבות הישראלית.

טהרלב כתב עשרות פזמונים אשר הפכו לנכסי צאן ברזל במוזיקה ובתרבות הישראלית- "עוד לא תמו כל פלאייך", "נח", "גבעת התחמושת", "היה לי חבר היה לי אח", "ישנן בנות", "על כפיו יביא", "אינך יכולה", "חסקה", "הבלדה על יואל משה סלומון", "שירו של צנחן", "הורה", "ברבאבא", "בפרדס ליד השוקת", "בים בם בום", "קום והתהלך בארץ" ועוד רבים וטובים.

יורם טהרלב נפטר לפני מספר חודשים כשהוא בן 84, ומיטב אומני ישראל יקיימו בחודש הבא מופע מחווה מרגש לשיריו הרבים בברכת הדרך של משפחתו ובהפקה משותפת של קבוצת זאפה וצאן ברזל. בערב יופיעו אילנית, אסף אמדורסקי, ג'יין בורדו, דני רובס, הגבעטרון, הפרברים, ירדנה ארזי, ציפי שביט, רמי קליינשטיין ושלומי שבת.

"יורם טהרלב מעמודי התווך בתרבות הישראלית" אומר אסף מור מקבוצת זאפה, "הוא היה מהיוצרים הגדולים שידענו וללא ספק אחד המעצבים החשובים של הזהות והאתוס הישראליים . עם לכתו המצער, היה ברור שנרצה להעניק לו ליצירותיו ולמורשתו כבוד אחרון במופע מכובד, בהפקה גדולה ומושקעת".

המופע ישלב מוסיקלית ארבע תחנות משמעותיות ביצירתו של טהרלב ,שירי אהבה לארץ ולנופיה, שירי להקות צבאיות, שירי פופ ובלדות, שירי ילדים והומור.