דניאל-ויאצ'סלב גולב הי"ד בתקופת התיכון
דניאל-ויאצ'סלב גולב הי"ד בתקופת התיכון צילום: באדיבות המצלם

הרב ישי סופר, ראש הישיבה התיכונית אמי"ת דביר בבית שמש, סיפר בשיחה עם ערוץ 7 על תלמידו דניאל-ויאצ'סלב גולב הי"ד, שנרצח בליל שבת בפיגוע הירי בכניסה לאריאל.

"דניאל היה בחור מאוד עקבי ומאוד עוזר. הוא היה בחור חזק", אמר הרב סופר. "המשפחה שלו עלתה מברית המועצות והחליטה להתחבר בחזרה ליהדות".

לדבריו, "הם עשו ברית מילה בישראל, כשדניאל עשה ברית מילה בגיל 5. הם החליטו להתגורר בשכונה חרדית בבית שמש ואבא שלו עד היום מתפלל בקהילה חרדית בבית שמש. את הילדים שלחו לחינוך דתי וחרדי".

"הוא עצמו היה בחור מאוד חזק פיזית וגם חזק מבחינת העמידה שלו על הערכים שלו", אמר. "הוא לא היה מוותר. גם מבחינת המידות שלו, בטיולים הוא תמיד עזר לדחוף את החברים. בכל טיול היה סוחב על הגב כמה תיקים של אחרים שקשה להם. מבחינה לימודית הוא התאמץ מאוד להצליח ובאמת הצליח למרות שהיה לו בהתחלה קשיים של שפה".

בתוך כך, גולב הונצח היום בקיר הנופלים בבית הבנים בעיר בית שמש.

דניאל-ויאצ'סלב גולב הי"ד
צילום: דוברות

כפי שפורסם, דניאל גולב הובא אתמול (ראשון) למנוחות בבית העלמין בבית שמש. גולב בן ה-23 נרצח בזמן שהגן בגופו על ארוסתו, ויקטוריה פליגלמן, המאבטחת השנייה בעמדת השמירה. גולב הוא בן למשפחה מבית שמש והיה הבכור מבין שמונה ילדים. הוא למד באוניברסיטת אריאל ושכר דירה בעיר. אנשי מחלקת הרווחה בעיריית בית שמש מלווים את משפחת גולב מאז הפיגוע.

החל מסע הלוויתו של הנרצח מפיגוע הירי בכניסה לאריאל

בליל שבת ויאצ׳סלב עמד בפתח עמדת השמירה, בעת שהמחבל שישב ליד הנהג ביצע ירי לעברו תוך כדי נסיעה. לאחר מכן הרכב נעצר, המחבלים ירדו והמשיכו בירי. גולב גונן על בת זוגו – שלא נפגעה כלל.

גולב ופליגלמן למדו יחד באוניברסיטת אריאל ועסקו באבטחה, השניים התארסו בחודשים האחרונים והתכוונו להתחתן.

ראש עיריית בית שמש, ד"ר עליזה בלוך, ספדה: "אתה גיבור. כך נזכור אותך כולנו. הגנת כחומה בצורה עד שקרסת ממכת האש הרצחנית. אמרו שאתה חזק כמו שור, היית סלע איתן. משפחת גולב המופלאה - שילבתם עלייה לארץ, בחרתם בעיר בית שמש, בחרתם לראות באתגר הזדמנות. ולדי דניאל הבכור בחר לצאת לשירות צבאי, רצה להיות פסיכולוג - אתם מגש הזהב. לא ניתן למחבלים הנפשעים לרפות את ידינו. ולדי דניאל הציל את ויקטוריה ורבים נוספים. הכרנו את האהבה והערכים שלכם, אני מצדיעה לך על גבורתך העילאית".

עליזה בלוך סופדת: אתה גיבור

בן דודו של הנרצח בפיגוע באריאל ספד לו: "אני רוצה להגיד בשם קהילתנו, סלבה היקר, שימשת דוגמא לכולנו של איש טוב בעולם הזה. כולנו אהבנו אותך ותהיה ממש חסר לנו. היה לך לב כל כך גדול, כל כך טוב. שימשת דוגמא לכולנו. נספר עליך לילדים ולנכדים שלנו. תשמש דוגמא גם להם. ברוך דיין האמת".