לחצו כאן להרשמה לכנס ירושלים בניו יורק

רועי אביקסיס, ראש המערך לשירותים רוחניים בתפוצות בהסתדרות הציונית העולמית, ישתתף בכנס ירושלים של ערוץ 7 בניו יורק וידבר שם על חשיבות הידוק הקשר בין ישראל והתפוצות.

"בהסתדרות הציונית העולמית אני אמון על החיבור בין הקהילות האורתודוכסיות בעולם למדינת ישראל דרך מתן שירותים רוחניים וחיבור הרוח היהודית למדינה. גם מול הקהילות האורתודוכסיות שבהן החינוך היהודי קיים אנחנו צריכים לחזק את המרכיב הציוני בתוך הזהות היהודית של הקהילה וזה נעשה בעזרת שליחים", מסביר לנו אביקסיס.

לדבריו "שליחי 'בן עמי' של המערך לשירותים רוחניים מביאים את מדינת ישראל בשיא עוצמתה ביום הזיכרון, ביום העצמאות, ביום ירושלים ובכל השנה".

הוא מציין כי "יש עוד קהילות שלא שמעו על המסר שלנו והמשימה שלנו היא להגיע אליהן, לחבר אותן ליהדותן ולמדינת ישראל".

לשאלה האם בימים אלה של התעצמות האנטישמיות אין רתיעה מהזדהות עם ציונות ומדינת ישראל עונה אביקסיס, "אני רואה תופעה הפוכה. מדינת ישראל הפכה למקור לגאווה ואנשים רוצים להיות חלק ממנה ומחוברים אליה".

לדבריו המשימה כעת היא להפגיש בין הצדדים. "במשך שנים רבות הקהילות היהודיות עמדו לצד ישראל. עכשיו אנחנו חזקים מאוד ועלינו לבטא את הערבות ההדדית כלפי 50% מהיהודים שעדיין אינם בישראל. אני מאמין שאם נרבה את חווית המפגש בין ישראלים ליהודי התפוצות הדבר יפתח את הערבות ההדדית".

לחצו כאן להרשמה לכנס ירושלים בניו יורק