מנסור עבאס
מנסור עבאס צילום: Yonatan Sindel/Flash90

חבר הכנסת מנסור עבאס יו"ר הרשימה הערבית המאוחדת (רע"מ) מתגונן מפני האשמתו ב"בבגידה" באסלאם ע"י מנהיג חמאס ברצועת עזה יחיא אל-סינוואר.

בראיון לרדיו א-נאס שאל עבאס את המראיינים "האם אתם חושבים שמנסור עבאס בוגד ומשתף פעולה?" והוא הוסיף ושאל "האם אני אבו רור'אל?" (דמות היסטורית באסלאם שהפכה לסמל של בגידה).

עבאס, שניכר עליו שהיה בסערת רגשות במהלך הראיון, אמר כי רע"מ משרתת את ענייני החברה הערבית והעם הפלסטיני ובכלל זה בירושלים, במסגד אל-אקצה ואף בפזורה, והנוכחות שלה בכנסת נועדה אך ורק לצורך זה.

לדבריו, לתנועה האסלאמית המיוצגת בכנסת ע"י רע"מ מוניטין איתן בכל הקשור לעמדותיה הלאומיות ולדבקותה בזכויות של העם הפלסטיני וכלפי מסגד אל-אקצה.

הוא ציין, כי רע"מ פועלת למנוע את "הפריצות" (ביקורי יהודים) במסגד אל-אקצה (הר הבית) ולשם כך היא ביצעה מהלכים בשיתוף פעולה עם ירדן, הרשות הפלסטינית וגורמים בינלאומיים.

עבאס הביע התנגדות לקריאתו של סינוואר לערביי ישראל להצטייד בנשק ובסכינים לקראת העימות הגדול עם ישראל בהציגו שאלה רטורית: האם זה משרת את ענייניה של החברה הערבית והאם נדרש ממנה לאחוז נשק?

עבאס הצדיק את ההיגיון העומד מאחורי השותפות בקואליציה בניסיון להיטיב את מצבם של ערביי ישראל, ובעניין זה אמר: נניח שנפיל את הממשלה. האם תוקם ממשלה טובה יותר במקומה?