שוק ההון
שוק ההון צילום: ISTOCK

כיום יש מגוון של דרכים להשקיע ולהרוויח בשוק ההון, אם באמצעות השקעה במניות, איגרות חוב, מטבע חוץ, אופציות או חוזים עתידיים ועוד. אלפי משקיעים בארץ ובעולם עושים זאת באמצעות בתי השקעות או דרך יועצים.

כדאי לדעת, כל אחד יכול ללמוד על שוק ההון במטרה להרוויח כסף ללא עמלת בית השקעות או יועץ בבנק. מור קורן, מרצה בקורס השקעות בשוק ההון, משתף את כל מי שרוצה לדעת במה הכי כדאי להשקיע.

הפיקדונות שכולנו מכירים מהבנקים מניבים כיום תשואה אפסית בכל שנה. מדובר בתשואה נמוכה מאוד, בהשוואה לתשואה שניתן לקבל באמצעות שוק ההון. עם זאת, אם משקיעים במספר מניות ומדדים מובילים בבורסה, אפשר להגיע לתשואה שנתית ממוצעת של 15% ולעתים יותר.

כדי להרוויח בהשקעה בשוק ההון כדאי תחילה ללמוד על נושאים חשובים, כמו איך ניתן להרוויח מתנודתיות בשווקים, אילו הם המדדים המובילים בעולם, איך בוחרים מניות של חברות מובילות שרק עולות בטווח של שנים, מי הם השחקנים הגדולים שמשפיעים על השוק ומביאים לתנודתיות בשווקים, איך להשקיע עם כיוון השוק במטרה להרוויח בהשקעות לטווח קצר וגם בטווח של שנים ואיך מרכיבים תיק השקעות מנצח.

איך קונים ומוכרים מניות

תהליך המסחר בשוק ההון פשוט. תחילה יש לפתוח חשבון השקעות אצל חבר בורסה בלבד. לאחר הפקדה ראשונית, עליך להוסיף לחשבון שלך מספר מניות או מדדים שאתה רוצה לעקוב אחריהם ולקנות. כדי לקנות ולמכור מבצעים פקודות קנייה ומכירה באמצעות חבר בורסה.

רוב הבנקים ובתי ההשקעות בארץ הם חברי בורסה, כדאי לבדוק באתר הבורסה מי מהם חבר בורסה. למי שמעוניין לסחור בעיקר בניירות ערך זרים יש מגוון אפשרויות טובות יותר, כמו פתיחת תיק השקעות אצל עמיל בורסה (ברוקר) בחו"ל, על פי רוב עמלת הקנייה והמכירה תהיה הרבה יותר זולה מאשר בארץ. החיסכון יכול להגיע לאלפי שקלים בשנה, בהתאם לגודל תיק ההשקעות שלך.

תשואה בהשקעה בנדל"ן או בעסק

בהשקעות בשווקים אחרים, כמו נדל"ן, או השקעה בעסק חדש, ניתן להגיע בדרך כלל לתשואה חד-ספרתית, כלומר בממוצע פחות מ-10% בשנה. השקעה במדדים מובילים ובמניות של חברות מובילות במקביל יכולה להניב תשואה גבוהה יותר, של כ-15% בשנה ואף יותר, מבלי לקחת סיכונים מיותרים. בנוסף, השקעה בנדל"ן או בעסק מצריכה, מלבד הכסף, הרבה מאוד זמן.

קורס ההשקעות של מור קורן

כיום קיימים קורסים רבים המציעים ידע וכלים ללמידת שוק ההון, אבל לאף אחד (ולא משנה מה יגידו לכם) אין נוסחת קסם להתעשרות מהירה. בזמן שבקורסים הקיימים כיום בשוק מלמדים את אותם התכנים, בקורס ההשקעות של מור קורן יש דגש אחד גדול שעושה את כל ההבדל.

מור קורן לא מאמין בהימורים ולא מוכן ששום תלמיד יפסיד את כספו, ולכן עיקר הלימוד מתרכז בהרכבת תיק השקעות שבנוי ממדדים מובילים וממניות של חברות יציבות שבטווח של שנים רק עולים. בחירה נכונה של תיק ההשקעות, שבנוי בעיקר לטווח הארוך, תביא לך תשואה מנצחת בטווח של שנים.

במשך כל הקורס מור קורן משתף את התלמידים ומראה להם את תיק ההשקעות האישי שלו. כך כל תלמיד בקורס יכול לקנות ולמכור מניות בדיוק בזמן שמור קורן עושה שינוי בתיק.

המטרה העיקרית של קורס ההשקעות היא לתת לכל תלמיד את הכלים שמאפשרים להרוויח כ-15% בשנה וכך להפוך סכום התחלתי של 50,000 שקל לסכום של 3,310,589 שקל לאחר המתנה והרבה סבלנות במשך 30 שנה. ניתן לראות על פי הטבלה בעמודה השמאלית איך תשואה שנתית של 15% בשנה מכפילה את סכום ההשקעה ההתחלתי כל 5 שנים.

לדוגמה: בשורה הראשונה, בעמודה השמאלית בטבלה, ההשקעה הראשונית הגיעה, לאחר 5 שנים, ל-100,568 שקל.

התעורר! למה אתה מחכה? למד בהקדם על השקעות בשוק ההון ועל מדדים מובילים בעולם וגלה בעצמך איך השקעה קטנה היום תשנה לך את העתיד בעוד שנים מספר.

מור קורן מרצה כבר יותר מעשרים שנה, בעל תואר שני בהצטיינות יתרה במחשבים ובמתמטיקה. ב-2006 הקים מכון פסיכומטרי מוביל ובשנת 2016 החל ללמד את קורס השקעות בשוק ההון המוביל בישראל.

מור קורן החל לסחור בבורסה בגיל 16, ועושה זאת בהצלחה כבר יותר מ-25 שנה. כדאי לך ללמוד בהקדם איך להשקיע את הכסף שלך לבד ולא באמצעות יועץ השקעות, שיעשה רווח מהכסף שלך!

למידה נכונה באמצעות קורס השקעות בשוק ההון תקצר לך משמעותית את זמן הלימוד ותראה לך איך הכסף שלך גדל בעשרות אחוזים בטווח של שנים.