אורי דוד שוק, בן דודה של ורד אביישר ז"ל מקיבוץ עין הנצי"ב שנהרגה בשנת 2017 בהתהפכות ג'יפ בנפאל, פרסם אתמול (שני) את השיר "זה הקול" לזכרה.

בשיחה עם ערוץ 7 לאחר הוצאת השיר אמר שוק כי "כשאדם יקר לנו הולך מהעולם בהפתעה ובלי שום הכנה מראש, לפעמים כל מה שהיינו רוצים זה עוד רגע אחד איתו. שיכוון אותנו ויגיד לנו כיצד להמשיך את החיים בלעדיו".

"אבל הקול הזה חסר ואין לנו אלא לחפש את הקול שלו בתוכנו", אמר. "אותו קול שנטמע דרך המפגשים, הדיבורים והחיים לצידו. לחפשו ולנסות לדלות מה היה מבקש מאיתנו. השיר הזה מבקש להטות אוזן לקול שנדם אך מוסיף להתקיים. וגם לזעוק הוא מבקש, את הפער הבלתי ניתן לגישור בין שמיים לארץ ובין חיים למוות".

בחשבון הפייסבוק שלו העלה שוק זכרונות מהימים לאחר מותה. "חלפו כבר 4 וחצי שנים", כתב. "מחר היינו אמורים לחגוג 31 לורד, אבל שעון שנותיה נעצר על כו'. אני זוכר ורד, איך חיפשתי אותך בין קהל המנחמים כדי להבין איך להתאבל איתך על לכתך וכיצד להתנחם.. שיערתי שלך מן הסתם, יהיו המילים המדודות, השקולות והמדויקות למצב שנקלענו אליו. הרי בחוכמת ליבך השכלת להסתכל על המציאות בעין טובה וערנית, להתבונן בה ברגישות ובלי להיות מופעלת מידי. לא נתת לחיים לחלוף לידך והיית קשובה אליהם, על הטוב והכאב הכרוך בם. חיפשתי את קולך כדי למצוא צליל נקי וישר, אמיתי ומנחם, ואין".

"זה הקול" של היוצר הדתי המתחיל אורי דוד שוק הוא סינגל מתוך האלבום "עונת מעבר" שמפרסם שוק בימים אלה.