עובדי חדר מתים בשנגחאי שטיפלו באדם קשיש שהוכרז כמת, הוציאו את גופתו העטופה בשק מתוך רכב להובלת מתים, כאשר בשניה האחרונה הבחינו כי הוא למעשה עדיין בחיים.

סרטונים שצילמו עוברים ושבים והופצו במהירות ברשתות חברתיות בסין, תיעדו את המקרה המזעזע בו נראים שני עובדי חדר מתים מקומי מושכים מתוך רכב הובלת המתים את גופת האדם כאשר היא עטופה בשק לגופות.

הם מעבירים את הגופה העטופה אל תוך עגלה להובלת גופות, כאשר ברגע שפתחו את השק הצהוב בו אוחסן האדם "המת" – הם הבחינו כי הוא עדיין בחיים. "הוא בחיים! ראית את זה? הוא בחיים! אל תכסה אותו שוב!," נשמע אחד מעובדי חדר המתים אומר לחברו ההמום.

לאחר שבדקו כי לאיש יש אכן סימני חיים, סגרו שוב עובדי חדר המתים את השק על גופו של האיש, לקול מחאות עוברים ושבים כי הוא עלול למות מחוסר אוויר. תקרית המצולמת עוררה זעם עצום בקרב תושבי שנגחאי הנמצאים בסגר כבר חמישה שבועות עקב גילוי מספר מקרי הידבקות בקורונה.

"זה נחשב לרצח בכוונה תחילה", כתב אחד הגולשים ברשת החברתית הפופולרית בסין, Weibo. אחרים ציינו כי האיש יכול היה להיקבר או שגופתו היתה נשרפת, במידה ולא היה מתגלה ברגע האחרון כי הוא עדיין בחיים.

הרשויות בנגחאי פתחו בחקירה נגד שישה אנשים, אחד מהם רופא, החשודים כי הכריזו על האיש כמת לפני לפני שבדקו כי הוא אכן לא בחיים. העובדים שהבחינו כי האיש עדיין בחיים, זכו למענק של 5000 יואן כל אחד. הקשיש עצמו הועבר לטיפול בבית חולים ומצבו יציב.