אלון מאסק
אלון מאסק צילום: רויטרס

הבעלים החדש של טוויטר, האיש העשיר בעולם אלון מאסק, הודיע כי הוא מתכוון להתחיל ולגבות "תשלום קטן" מממשלות ובעלי עסקים שירצו להמשיך ולהשתמש ברשת החברתית.

בציוץ שפרסם ביום שלישי כתב מאסק כי "טוויטר תמיד תהיה לשימוש חופשי עבור משתמשים רגילים, אבל אולי יהיה תשלום קטן לשימוש עסקי או ממשלות".

כזכור, מאסק רכש את טוויטר לאחרונה תמורת 44 מיליארד דולר, וכבר הודיע כי הוא מתכוון לבצע שורת שינויים ברשת על מנת "לשפר אותה".

טוויטר כבר מציעה כיום שירות מנויים בתשלום של 2.99 דולר לחודש שמאפשרת הטבות שונות למנויים, כמו פרסום סרטונים ארוכים יותר. הוא גם הוסיף כי הוא מתכוון להילחם בתופעת ה"בוטים" ולוודא שכל המשתמשים הם אכן אנשים אמיתיים.

מאסק גם צייץ מחדש כתבה של רשת CNN שקראה לכמה מהחברות הגדולות בארה"ב להחרים את טוויטר אם מאסק ישנה את מדיניות התוכן המגבילה את נאומי השנאה ברשת. הכתבה הגיעה בעקבות דבריו של מאסק כי מדיניותה הנוכחית של טוויטר פוגעת בחופש הדיבור.

על פי דיווח ב"וול סטריט ג'ורנל" אמר מאסק למשקיעים פוטנציאליים כי "הוא יכול להחזיר את טוויטר לשווקי המניות הציבוריים כבר שלוש שנים לאחר הרכישה".

על פי התוכנית אמור מאסק להשלים את ההשתלטות על טוויטר במהלך השנה הנוכחית ויהפוך אותה מחברה ציבורית לחברה בבעלות פרטית, אולם בתוך שלוש שנים הוא מתכוון לחזור ולמכור את מניות החברה בשוקי המניות.