כמו רקפות
כמו רקפות צילום: איציק וייס

כמו בכל שנה החיבור הלא רגיל הזה בין יום הזיכרון ליום העצמאות שם אותנו במקום בלתי אפשרי ומורכב מאוד, כשלא ברור איך הבכי והצער תוך כמה שעות הופכים לגאווה ושמחת יום הולדת.

"רצינו לבחור שיר שישלב את שני הקטבים האלה" מספרת נועה בוכריס, "בחרנו בשיר היפייפה "כמו רקפות בין הסלעים" של האמן והאיש היקר אריאל הורוביץ שהתחבר לנו בטבעיות לשיר "כתונת פסים" של מאיר אריאל, כי רצינו לומר שהמורכבות הזאת היא אנחנו, המציאות שלנו. אי אפשר לשמוח בעוצמה כזאת בלי ליפול חזק ולאבד כמעט הכל. בלי מוות אין חיים ובזכותם אנחנו עוד חיים".

אז נועה ואיציק וייס (זהקול) עיבדו והפיקו מוזיקלית, והם הזמינו את עינת הראל, שירן בן טוב ויראת שרה יעקב להצטרף אליהן בשירה, וזה מה שיצא:

"לזכר החיילים שלנו שאיבדנו והשאירו חלל שלא יתמלא אף פעם. לזכר קורבנות פעולות האיבה ששילמו בחייהם בגלל שהיו במקום הלא נכון בזמן הלא נכון. לחיי המדינה שלנו שמזדקנת לה בחן ומשתבחת כמו יין. לחיינו, כעם וכחברה מגוונת ומיוחדת על כל מורכבויותיה, הלוואי שלא ניתן לכל מה שמאיים עלינו לפלג בינינו" מסכמת בוכריס, "ותודה גדולה לחברות היקרות והיפות שהשקיעו זמן ולקחו חלק".