ראש מועצת גוש עציון שלמה נאמן על חוות נווה אורי יח"צ

באותו יום חמישי, 7 בפברואר 2019, גופתה של אורי אנסבכר הי"ד נמצאה ביער הסמוך לעין יעל, אחרי שנאנסה ונרצחה באכזריות רבה בידי מחבל, בזמן שהלכה להתבודד בטבע שכל כך אהבה.

ביום שישי, כשהידיעה פורסמה בכל ערוצי החדשות, נדמה היה שהעולם עמד מלכת ורק האור של אורי ממלא את האוויר. הפנים הרכות של אורי צרובות לנו בזיכרון, נדמה שהסיפור המזעזע, לא מתכתב עם דמותה העדינה והטהורה של אורי. הפנים המאירות שלה, החיוך השובה שניבט מכל תמונה והלב שמסרב להאמין.

אחד מהמיזמים היפים שהוקמו לזכרה, הוא חוות 'נווה אורי' שהוקמה במיוחד על הרכס האחרון שמחבר את ירושלים לגוש עציון, רכס שממנו ניתן לראות את עין יעל בירושלים והוא בדרך לביתה של אורי בגוש עציון.

לתרומה לחוות נווה אורי לחצו כאן >>>

החווה הוקמה על ידי ליאור ורחלי טל שמתגוררים בה עם ארבעת ילדיהם, כמו אורי שהייתה מחוברת לטבע ולאדמה, גם החווה הוקמה במטרה להתחבר לטבע ולפשטות ובהתאם לאופי שלה. משפחת טל מקיימת במקום פעילות ענפה לנוער שלא מסתדר במסגרות הקיימות ומגיע להתנדב בחווה.

אמא של אורי, נעה, שמלווה את החווה מיום הקמתה מספרת: "חוות 'נווה אורי' שהוקמה לזכרה מבטאת בעיניי חיבור למהות הפנימית של אורי. אורי הייתה מחוברת בחיבור פשוט, חי ועמוק לאדמת הארץ שלנו. ללא התרסה ומלחמה, ללא סיסמאות, חיבור נוכח, אוהב ופועל במציאות. רחלי וליאור במסירות ובהתמסרות מופלאה הקימו מאפס את החווה, מטפחים ומצמיחים אותה בלא דיבורים גדולים אלא בחיבור פשוט ועמוק כ"כ שמזכיר לי את אורי.

גם שיתוף הנוער בעבודה בחווה מתוך אמון ואמונה בכוחות הטובים וההבנה שדרך עבודת האדמה והחיבור לטבע יש אפשרות של ריפוי, גדילה וצמיחה מרגשת ומחוברת לאורי שעבדה כבת שירות עם נוער ב"יעלים" שבעין יעל. החווה צופה לכיוון עין יעל ולמקום בו נסתלקה מאיתנו אורי האהובה. אני מדמיינת אותה למעלה מחייכת ומברכת אתכם בהמשך עשיה טובה, גדילה, צמיחה ושמחה."

בחווה שגדלה כל הזמן, הקימו ליאור ורחלי מערך התנדבותי של בני נוער, שמקיימים סדר יום של למידה ועבודה חקלאית. בשנה הבאה הם מכניסים את תכנית מניפה לעבודה בחווה, כדי שהתלמידים המתנדבים בחווה יוכלו להשתתף בלמידה מסודרת במקביל לעבודה החקלאית.

ראש מועצת גוש עציון, שלמה נאמן: "חוות 'נווה אורי' היא אחד ממפעלי הדגל של גוש עציון ומחברת את גוש עציון לירושלים מצפון. חווה ששומרת על אדמות המדינה שמפתחת חקלאות עברית, זו מצווה גדולה לעזור לה".

המיקום המיוחד של החווה, באמצע השטח ללא חיבור מוסדר למים וחשמל הוא אתגר גדול, אך, האתגר הגדול של החורף עוד לפניהם. המיקום של החווה מחייב אותם לקיים שמירה מתוגברת ובחורף הם יצטרכו לחמם את עמדות השמירה, כדי שיתאפשר להתמקם ולשמור על החווה בצורה טובה. להקים מבנה שיהיה ניתן לאכלס בו את בני הנוער ולקיים בו שעות לימוד.

בואו להיות שותפים בהצלחה ולקחת חלק, כדי שחוות 'נווה אורי' תצליח לעבור את החורף הקרוב ולהמשיך להתפתח. תורמים עכשיו להמשך הפעילות לזכרה של אורי אנסבכר >>>

צילום: צילום עצמי
צילום: צילום עצמי
צילום: צילום עצמי
צילום: צילום עצמי
צילום: צילום עצמי