גילה יובל
גילה יובל צילום: ערוץ 7

מסלול של שבעים וארבע שנים. "הלכנו יותר משנלך או שנלך יותר משהלכנו?" שבעים וארבע במסלול החיים, מותיר שובל ארוך של עשיה מאחור.

במשקפיים היסטוריות, המסתכלות על שנות מדינה, זה נראה אחרת. בסך הכל הפסקנו לזחול והתחלנו ללכת. העיפרון שמשרטט את ציר הזמן עוד מחזק את הצבע בפסיק שמציין את תקומת המדינה היהודית.

קנה המידה ההיסטורי גורם לנו פעם בשנה לעצור את שטף התלונות, את העיסוק בשערוריות קטנות או גדולות. להפסיק לחפש את מה שלא מספיק, לעשות זום אאוט ולראות את היופי של כל מה שנבנה פה, "לתפארת מדינת ישראל".

ביום העצמאות אנחנו חוגגים את ניצחון הרוח. אמנם המדינה שקמה היא במציאות. בגוף, אבל מי שהקים את הגוף זו הרוח. רוח האמונה בצדקת הדרך, היכולת לחלום ולראות בגדול לרמות כל המכשולים, ונגד כל הסיכויים.

במסלול של הדייטים אנחנו חולמים על הסוף, אבל לפעמים המסלול כל כך ארוך ומייגע, שתמונת החלום מתחילה להיטשטש. מתעוררים ספקות אם בכלל נגיע ליעד.

יום העצמאות הוא יום של תקווה. יום של עין טובה על כל הדברים היפים שקורים כאן במדינה. יום של פרספקטיבה על מה שיש ומה שאין, ועל הפרופורציות ביניהם. בתקופה של חיפוש זוגיות, הדרך קשה, לפעמים לא רואים את הסוף. קחו נשימה, עצמו עיניים. תסתכלו בפקספקטיבה על כל מה שיש לכם. על עצרו ותגידו תודה.

זכרו, אתם רק בתחילת המסע. התקופה הקשה הזאת היא שלב. חלק ממסע חיים. אתם עוד תלכו הרבה יותר ממה שהלכתם. יש לכם עוד דרך להקים משפחה, להמשיך להתקדם בעבודה, לגדל ילדים, לראות נכדים ובעזרת ה' גם נינים.

היום הזה יבוא! גם אתם תעמדו בעיניים נוצצות מתחת לחופה. גם אתם תגיעו כזוג להורים, גם אתם תתברכו בילדים מתוקים.

עצמו עיניים , תראו את עצמכם יושבים עם הנכד בצוותא. מספרים לו על אותם הימים ועל מה שהיה, ולא תצטרכו להגזים, כי אין כמו הדרמות של החיים. עופו רגע גבוה מעל החיים, תרימו מבט; תראו איך בחופה שלכם תגידו "היינו כחולמים"!

גילה יובל - מאמנת לזוגיות מצמיחה, מנבחרת המאמנים של פרויקט 252 - לומדים זוגיות מוצאים בקלות.

עדיין לא חברים בפרויקט? הצטרפו עכשיו ובואו למצוא אהבה>>