הלל בישיבת חומש ישיבת חומש

בחורי ישיבה מרחבי הארץ צעדו הבוקר (חמישי) אל חומש במטרה לחגוג ולהתפלל תפילת הלל חגיגית של יום העצמאות בבית המדרש של ישיבת חומש.

כמו בכל שנה, גם השנה הוביל את התפילה החגיגית בחומש החזן יהודה כץ, שבליווי כלי נגינה קיים תפילת הלל עם שירים וריקודים.

בין תלמידי הישיבות שצעדו הבוקר לחומש היו תלמידי ישיבת ניר בקרית ארבע, שצעדו למקום יחד עם ראש הישיבה הרב נעם ולדמן.

בשל המחסומים הרבים בדרך לחומש נאלצו הבחורים והרבנים לצעוד כל הדרך אל חומש ורק לאחר צעדה שנארכה כשעה וחצי הגיעו אל בית המדרש בחומש והחלו בתפילה.

כזכור, אתמול התקיימה בחומש התפילה והסעודה המסורתית ליום העצמאות יחד עם כלל משפחות קהילת חומש. המשתתפים הופתעו כשקיבלו טלפון מהוריו של יהודה דימנטמן הי"ד על כך שהם נחסמו בדרך לחומש.
הוריו של יהודה בחרו לציין את המעבר מיום הזכרון ליום העצמאות במעבר ממקום הרצח של בנם למקום בו הוא חי ונלחם למעני.

ראש ישיבת חומש, הרב אלישמע כהן אמר למתפללים: "במשך שנים צוין יום העצמאות בצעדות ובהקמת יישובים. זה גם מה שהחל בה' באייר תש"ח - הקמה של מדינה ושלטון יהודי בארץ ישראל. זכיתם וזכינו לצעוד יחד בדרך העולה לחומש. לכבוש את הארץ ברגליים ולהפריח שממות ארצנו בקולות של תורה ותפילה".

ראש ישיבת ניר הרב נעם ולדמן אמר בדרך לחומש: "אנחנו מתפללים מידי יום 'ותחזינה עינינו בשובך לציון' היום אנחנו זוכים לא רק לראות בעינינו את שיבת ציון, אלא לקחת חלק פעיל ולפעול עם א-ל כדי להביא גאולה לארץ. אנחנו מודים לשליחי הציבור שלנו, ישיבת חומש על הזכות להיות איתם יחד כאן ביום המיוחד הזה ולחבר את חברון עיר האבות עם נחלת יוסף הצדיק בשומרון".

בשולי הדברים, בארגון השמאל הקיצוני 'יש דין' תקפו את העלייה לחומש. "מתנחלי חומש מפירים את החוק בזמן שחיילים שומרים עליהם. אנחנו קוראים לפינוי מיידי של החוגגים מאדמותיהם הפרטיות של תושבי בורקה", כך יש דין.