פוטין ובנט
פוטין ובנט צילום: קובי גדעון/ לע"מ

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין צלצל לראש הממשלה נפתלי בנט על רקע המתיחות הקשה בין ישראל ורוסיה על רקע ההתבטאות האנטישמית של שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב שטען כי "היטלר היה קצת יהודי".

מלשכת ראש הממשלה נמסר כי פוטין התנצל בפני בנט על הדברים. "ראש הממשלה קיבל את התנצלותו של הנשיא פוטין על דבריו של לברוב והודה על הבהרת יחסו של הנשיא לעם היהודי וזיכרון השואה".

בנוסף, העלה בנט בפני פוטין בקשה הומניטארית לבחינת אפשרויות שונות לפינוי אזרחים ממפעל הפלדה אזובסטל במריופול. הבקשה הגיעה בעקבות שיחתו עם נשיא אוקראינה, ולדימיר זלנסקי.

הנשיא פוטין הבטיח לאפשר את פינוי האזרחים, כולל אזרחים פצועים, באמצעות מסדרון הומניטארי של האו"ם והצלב האדום.

נשיא רוסיה גם בירך את ראש הממשלה לרגל יום העצמאות ה-74 למדינת ישראל.

מוקדם יותר שוחח שר החוץ האוקראיני דמיטרו קולבה עם שר החוץ הישראלי יאיר לפיד, ובירך אותו לרגל יום העצמאות. קולבה הודה ללפיד על הסיוע ההומניטרי והתמיכה הישראלית באוקראינה באסיפה הכללית של האו"ם בחודש שעבר. על פי ציוץ שפרסם קולבה, לפיד הבטיח שישראל תעמוד לצד אוקראינה במהלך ולאחר המלחמה, כולל באמצעות מניעת עקיפת הסנקציות נגד רוסיה וסיוע לשיקום אוקראינה.

קולבה אמר ללפיד עוד כי "לאנטישמיות עקבות ארוכות שנים בקרב האליטות הרוסיות. על סרגיי לברוב להתנצל באופן פומבי בפני כל יהודי העולם. לא ניתן להשלים עם אנטישמיות".