וירג'ין אטלנטיק
וירג'ין אטלנטיק צילום: ISTOCK

40 דקות לאחר שהמריאו משדה התעופה הית'רו בדרכם לנמל התעופה JFK בניו יורק, התבשרו נוסעי טיסת 3VS של חברת "וירג'ין אטלנטיק" כי עקב "בעיה טכנית" המטוס נאלץ לחזור על עקבותיו ולשוב אל שדה התעופה בלונדון.

רק לאחר דקות ארוכות של מתח, התבררה הסיבה האמיתית לסיבוב הפרסה של המטוס. חברת התעופה מסרה כי טייס המשנה לא סיים את מבחן הטיסה האחרון שלו, ועל פי נהלי החברה לא היה מורשה עדיין לטוס.

"אירעה טעות בסגל המטוס. הבטיחות של הנוסעים לא נפגעה בשום שלב", נמסר מחברת "וירג'ין אטלנטיק".

על פי ההודעה טייס המשנה הצטרף ל"וירג'ין אטלנטיק" בשנת 2017 לאחר שהוסמך באופן מלא על פי תקנות התעופה הבריטית, אולם לא השלים את טיסת ההערכה האחרונה, המבחן האחרון הנדרש על ידי חברת "וירג'ין אטלנטיק" על מנת להתקבל לחברה.

לאחר שטייס המשנה הורד מהמטוס והוחלף בטייס משנה שסיים את כל מבחני הטיסה, המריאה שוב הטיסה בדרכה לניו יורק והפעם אף נחתה בזמן. "

עקב טעות בסגל, טיסה VS3 מנמל התעופה הית'רו בלונדון לנמל התעופה JFK בניו יורק חזרה להית'רו ביום שני ה-2 במאי זמן קצר לאחר ההמראה. הקצין הראשון המוסמך, שטס לצד קפטן מנוסה, הוחלף בטייס חדש כדי להבטיח עמידה מלאה בפרוטוקולי ההדרכה של וירג'ין אטלנטיק, החורגים מהסטנדרטים בתעשייה. אנו מתנצלים על אי הנוחות שנגרמה ללקוחותינו, שהגיעו שעתיים ו-40 דקות מאוחר מהמתוכנן כתוצאה מהחלפת הצוות", מסר דובר חברת התעופה.