עמיחי חזן
עמיחי חזן צילום: ללא קרדיט

היוצר עמיחי חזן הוציא השבוע שיר חדש לרגל יום העצמאות ה-74 של מדינת ישראל, שבו כואב חזן את המצב במדינת ישראל ומתייחס לנושאים רבים אשר לדעתו איבדה בהם המדינה את הדרך.

בין השאר, חזן מתייחס לפשיעה בנגב: "בנגב פורעים פראי אדם / פרוטקשן, גנבות. דונם פה, דונם שם / חסימות כבישים. לינצ'ים. התקשורת לא דווחה בכלל / אז עכשיו אפשר לחבר אותם לחשמל".

על הפרעות בלוד בשנה האחרונה כותב חזן: "פרעות רמלה-לוד שאלנו איפה המדינה / לא צבא, לא ישראל ולא הגנה / ערבים יורים ברחובות, שורפים בתי כנסת / אנחנו קוראים לעזרה, אבל המשטרה לא נכנסת". על הפקרת ההתיישבות ביהודה ושומרון: "שומע על חורבן של גבעה שנבנתה באמונה / מולה ניצב כפר שם בונים בלי אבחנה".

בסוף השיר, מתפייס חזן עם המציאות ומכריז כי הוא ישב לחגוג עם עם ישראל בפארקים, "אבל כשנסיים לשיר את ההמנון / אני אוסיף 'עורי, לבשי עוזך ציון'".

חזן, בן 45, תושב כוכב השחר, נשוי ואב לילדים ומנהל תיאטרון "נקודה טובה", תיאטרון רפרטוארי שמעלה הצגות בכל רחבי הארץ בנושאים מגוונים לציבור הדתי והחרדי. חזן גדל בירושלים בבית דתי לאומי, למד בתיכון הימלפרב ושירת בנח"ל.

הוא מספר על תהליך כתיבת השיר: "רציתי לכתוב דברים כאלה בעבר, שיר ראפ על המציאות שאנו חיים בה, אבל תמיד זה נתקע איפשהו. לקראת יום העצמאות עלה בי העניין הזה של לכתוב, ופשוט נשארתי ער בלילה והשיר פשוט עבר דרכי ונשפך לדף. תוך מספר שעות נהיה מזה שיר מדהים ואני מודה לה' על זה".