איתמר בן גביר
איתמר בן גביר צילום: Yonatan Sindel/Flash90

יו"ר מפלגת עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר פנה במכתב התראה לפני תביעת לשון הרע לתושב העיר ביתר עילית שהשמיץ את בן גביר בשידור בערוץ כאן 11.

בנוסף פנה ח"כ בן גביר לכאן 11 בבקשה לתקן את ההשמצות שנאמרו נגדו וציין כי מעולם לא קרא 'מוות לערבים' וקריאות הסתה נגד בנט.

בן גביר דורש מאותו מרואיין לפרסם התנצלות ולפצות אותו ב-80 אלף שקלים.

במכתב למרואיין מביתר עילית כתב בן גביר "עם הגיעי קיבלתי הרבה מאוד קריאות עידוד, אך לתדהמתי הגיע אלי קטע שבו כתב ערוץ 11 ראיין אותך – כתושב אלעד למרות שהינך תושב העיר ביתר כאשר התיימרת לייצג את תושבי העיר - ואמרת בין היתר - אל לנו לשכוח שאלעד היא עיר חרדית והחרדים מעולם לא היו בימין הקיצוני, בחרדים המיינסטרים מעולם לא הלך להתנחלויות, מגיע בן אדם מהתנחלות להתסיס את הנוער פה, ולהלהיט אותו נגד ערבים, קראו פה בנט, רבין מחפש חבר, היהדות החרדית התורה שאנחנו קיבלנו בהר סיני לא מאמינה בלרצוח אחים, לא מאמינה בדברים האלה, לא מאמינה גם ברצח ערבים. בסה"כ בני ברק עיר חרדית שלנו, הערבים הם אלה שמנעו את הפיגוע ולכן בן גביר מכובד ללכת לאיפה שהוא גר, פה באלעד שלא יבוא להתסיס את העיר שלנו".

למכתב המלא

בן גביר מציין כי "מהדברים הללו עולה כי למעשה טענת נגדי שהגעתי להתסיס, קישרת אותי לקריאות מוות לערבים ובנט מחפש חבר וחזרת וטענת שהתססתי את הציבור כאשר ידעת היטב שדברים אלה הינם שקר חמור, השמצה חריפה והטחת רפש על נבחר ציבור שבמקום לחגוג יום הולדת קטע את האירוע, והגיע לאלעד להזדהות עם הציבור.

''מעולם לא הוצאתי מפי אמירות כגון 'מוות לערבים' או 'בנט רבין מחפש חבר', ניתן להתווכח עם עמדותיי ) שכוללת מה שבכל מדינה נורמלית היו עושים: עונש מוות למחבלים והפסקת הכניעה לטרור(, אולם אי אפשר לייחס לי מה שאיני מאמין בו: אני בז לאמירות כגון מוות לערבים או קריאות לפגיעה בבנט, כל מקום שהן נאמרות ואני נמצא שם אני משתיק אותן ואין ספק כי הראיון אמש היה ראיון של אדם שמבקש לפגוע בי, להשמיץ אותי לחרף ולגדף ולבזות תוך שניצלת העובדה שהמראיין – אם אפשר לקרוא לו כך - יואב בורוביץ' התנפל על דבריך כמוצא שלל רב עד אשר שכח לבדוק עובדות פשוטות מאוד".