ערן זהבי
ערן זהבי צילום: Roy Alima/Flash90

אחרי עוד פיגוע טרור רצחני אמש באלעד, קפטן נבחרת ישראל בכדורגל לשעבר וכוכב הכדורגל הישראלי כיום, ערן זהבי, מצביע על האשמים במצב.

לצד שחקנים רבים שמתחו ביקורת חריפה על ראש הממשלה בנט וראו בו ובישיבתו עם רע"מ והתקפלותו שוב ושוב בפני הערבים וחברי הקואליציה שלו אחראי למצב, זהבי טען כי להתנהלותה של משטרת ישראל יש אשמה גם כן במצב השורר במדינה.

זהבי צפה בסרטונים מהר הבית בו נראים שוטרים מחרימים דגלי ישראל ממבקרים יהודים שהניפו אותם על ההר, והגיב עם פוסטים זועמים בחשבון האינסטגרם.

"ממתי התחילו להחרים דגלי ישראל שמישהו רוצה להניף בגאווה במדינה שלנו? נראה לי שהשתגענו לגמרי", כתב זהבי.

"מספיק עם הפחד והרצון לשקט תעשייתי, אתם משיגים בדיוק את המטרה ההפוכה! ממתי להניף את הדגל שלנו בתוך מדינת ישראל הפך להתססה? אם מישהו מתעצבן מזה, אולי הוא הבעיה וצריכים להעיף אותו מהמדינה, לא חשבתם על זה ככה? האמת, אני מתבייש לראות את הסרטון הזה", כתב.

לטענת זהבי, היה צריך לפעול בצורה הפוכה לחלוטין. “במקום שיעמדו סביבם כמו חומת מגן ומי שינסה להתקרב ולפגוע מהם יקבל תגובה קשה, מעדיפים לתקוף אותם ולהוריד להם את הדגל שחס וחלילה לא יעצבנו אף אחד. שערוריה אחת גדולה!!”.

זו לא הפעם הראשונה בה זהבי מביע את דעתו על פיגועי הטרור והתנהגותם האלימה של הערבים, כאשר בתחילת גל הטרור הנוכחי דרש אף משחקני הכדורגל הערבים המשחקים בנבחרת ישראל, לגנות את פיגועי הטרור הערבי לאחר זמן רב שלא עשו זאת.

אמש, לאחר הפיגוע הרצחני באלעד, שחקנים רבים בעבר ובהווה דרשו עונש מוות למחבלים, בינהם עומרי כספי, קפטן הפועל חדרה ומדליק המשואה בעבר מנשה זלקה ושחקן מכבי חיפה רז מאיר.