חברי הקונגרס עם ראשי מועצת בנימין ונציגי צה"ל
חברי הקונגרס עם ראשי מועצת בנימין ונציגי צה"ל צילום: דוברות בנימין

חברי הקונגרס טום טיפני וקיילי ארמסטרונג מהמפלגה הרפובליקנית הגיעו בבוקר יום העצמאות לאתר שילה הקדומה, כדי להכיר מקרוב את בנימין במיוחד ביום החשוב למדינת ישראל.

"אני מתרגש לעמוד במקום המשכן ביום העצמאות ה-74 למדינת ישראל, מרגש אותי להיות כאן דווקא ביום חשוב זה", אמר חבר הקונגרס טיפני עם הגעת המשלחת למקום. בהמשך שוחחו טיפני וארמסטרונג עם לוחמי חטמ"ר בנימין והתרשמו מחניון צה"ל שאירח את תושבי בנימין לכבוד החג.

במקום נערך הפנינג עצמאות גדול עם אלפי מבקרים. ראש המועצה ישראל גנץ סיפר לחברי הקונגרס על האתגרים של בנימין, על החיבור לארץ ועל חשיבות הקשר בין ישראל לארה"ב למען שיפור החיים של האזרחים ביהודה ושומרון.

מנהלת דסק חו"ל במועצת בנימין, אליענה פסנטין, הציגה לחברי הקונגרס את הממצאים הארכיאולוגים שנמצאו באתר המשכן ואת החיבור למקום שממשיך אלפי שנים. חברי הקונגרס התרגשו לנוכח ממצאי החרסים בשילה הקדומה וציינו כי הם רואים במוחש את ההיסטוריה והמורשת היהודית בחבל הארץ הזה.

ישראל גנץ העניק מטבע מיוחד לחברי הקונגרס ואנשי המשלחת וסיכם כי "הידידים שלנו מארה"ב חוגגים איתנו עצמאות למדינת ישראל בלב ארץ התנ"ך. תודה להם על התמיכה והידידות החשובה".

צילום: דוברות בנימין
צילום: דוברות בנימין