קבורה
קבורה צילום: איסטוק

משתתפי מסע ההלוויה של רוזה איזבל קלאקה, תושבת העיר למבאיק בפרו שמותה נקבע לאחר שהיתה מעורבת בתאונת דרכים קטלנית, מנסים עד עכשיו לעכל את ההלם המוחלט שפקד אותם כאשר היא התעוררה באמצע הלוויה ופקחה את עיניה.

קלאקה הייתה מעורבת בתאונת דרכים קטלנית בה נהרג גיסה ושלושה מאחייניה נפצעו בצורה קשה מאוד. היא עצמה הוכרזה כמתה לאחר שהגיעה לבית החולים, וקרובי משפחתה החלו לארגן את סידורי הלוויה.

זמן קצר לאחר שהחל מסע הלוויה, בעוד חבריה וקרובי משפחתה נושאים את ארון הקבורה של קלאקה על כתפיהם, הם נדהמו לפתע כאשר שמעו דפיקות על דופן הארון. הם הורידו מיד את ארון הקבורה לאדמה ופתחו אותו, וההלם התגבר עוד יותר כאשר הבחינו כי קלאקה מביטה בהם בעיניים פקוחות לרווחה.

חואן קאחו, המטפל האישי של קלאקה, תיאר את האירוע המזעזע ואמר "היא פקחה את עיניה והזיעה. מיד הלכתי למשרד שלי והתקשרתי למשטרה". המשתתפים ההמומים בלוויה מיהרו להסיע את קלאקה לבית החולים המקומי, שם חיברו אותה מיד הרופאים למכונת ההנשמה לאחר שהבחינו כי סימני החיים שלה חלשים במיוחד. אלא שלמרבה הצער קלאקה לא הצליחה לשרוד את פצעיה הקשים ושעות ספורות לאחר שהובלה לבית החולים כאשר היא עדיין בחיים, שוב נקבע מותה, בפעם השנייה בתוך ימים ספורים.

הפעם, לצערם של בני משפחתה וחבריה, מסע ההלוויה השני של קלאקה הסתיים ללא שהיא תתעורר במהלכו והיא הובאה לקבורה. כעת מנסים קרוביה לברר כיצד היא הוכרזה כמתה כאשר היתה עדיין בחיים, כאשר גם המשטרה המקומית פתחה בחקירה.