יאיר נתניהו
יאיר נתניהוצילום: FLASH90

יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו, התראיין לרשת החדשות האמריקנית 'ניוזמקס' והאשים את ממשל ביידן בסיוע למימוש תוכניתה הגרעינית של איראן.

"איראן אומרת בגלוי שהיא רוצה להרוג את היהודים המתגוררים בישראל ובונה יכולת גרעינית לשם כך אבל ממשל ביידן לא רק שלא מונע את המצב הזה, אלא עוזר להם להגיע למטרה הזו", אמר נתניהו הבן.

הוא אמר כי באופן אירוני המלחמה באוקראינה מעכבת את הסכם הגרעין. "רוסיה מייצגת את האיראנים מול ארה"ב כדי שתחזור להסכם הגרעין אבל רוצה גם להשיג הישגים מול האמריקנים בכל הקשור למלחמה באוקראינה. ההתנייה הזו, באופן מעוות מאוד, טובה לישראל בשלב הזה".

"בשבוע שעבר ציינו בישראל את יום השואה שבו אנחנו מנציחים את זכרם של ששת מיליון אחינו ואחיותינו שנרצחו בשואה. באותו יום, בעיתון המרכזי באיראן שהוא שופר המשטר, הייתה כתבת שער שאמרה שבכל הקשור ליהודים - היטלר צדק", סיפר נתניהו.

יאיר נתניהו ציין כי "בתקופת טראמפ איראן הייתה על סף קריסה בגלל הסנקציות המאסיביות של ארה"ב, אבל מאז נכנס ממשל ביידן, האיראנים מתחזקים. הם לא מפחדים להשוויץ בקשר ובסחר שלהם עם מדינות אחרות באופן שאסור על פי הסנקציות וזה מצער מאוד".

"איראן היא איום קיומי עבור ישראל, אבל גם עבור אמריקה. הם בונים טילים בין-יבשתיים שיכולים לשאת נשק גרעיני לחוף המזרחי של ארצות הברית. הם כבר הרגו אלפי חיילים אמריקאים בעיראק ולא יהססו להשתמש בכוחם גם מול ארה"ב", סיכם נתניהו הבן.