ערבליך
ערבליך יחצ

עם הודעת נשיא המדינה, יצחק הרצוג על זכייתו של יו"ר "למענכם" יוסי ערבליך באות הנשיא למתנדב לשנת 2022, הביע ערבליך הערכתו לקבלת הפרס.

"אני מקבל בהערכה ובתודה את הפרס כנציגם של 'הרופאים במילואים' – 180 מנהלי מחלקות, רופאים מומחים בעלי לב זהב הנותנים מזמנם ומכישוריהם לטובת החולים, ללא כל תמורה במסגרת הפעילות בארגון שלנו", אמר.

יוסי ערבליך, בן 45 מבני ברק נשוי ואב לששה, עוסק למעלה מ-20 שנה במתן יעוץ רפואי על בסיס וולונטרי, ולפני מספר שנים יסד את עמותת 'למענכם' שפועלת למען אלפי חולים וחולות כשאת מערך היעוץ הרפואי מנהל ד"ר בני דודזון, לשעבר מנכ"ל אסף הרופא ונשיא הארגון הוא פרופ' יוסף פרס לשעבר מנכ"ל שניידר.

את מיזם "רופאים במילואים" הקים עבור חולים בישראל ובחו"ל שידם אינה משגת וזקוקים להכוונה, ייעוץ מקצועי וליווי רפואי. ערבליך מלווה כל חולה באופן אישי במשך כל ההליך הרפואי. במהלך מגיפת הקורונה פעל הארגון להגברת המודעות בחשיבות החיסונים.

ערבליך הקים גם את "מש"י למענכם – בני ברק" בית ספר שיקומי לילדים עם צרכים מיוחדים ומלווה את המוסד החל משלב האבחון של הילדים על ידי רופאים מומחים ועד להשגת הציוד הדרוש.

מנימוקי הוועדה שהעניקה את "אות הנשיא": תרומתו ההתנדבותית של הרב יוסף ערבליך מספקת מענה לצרכי השעה. ניכר כי בפעילותו ההתנדבותית משקיע הרב ערבליך מאמץ נפשי ופיזי ומידת ההתמדה והמסירות בהתנדבותו משמעותית".