שרי הממשלה הגיבו לתפיסת המחבלים שביצעו את הפיגוע הרצחני באלעד, טרם כניסתם לישיבת הממשלה.

השר גדעון סער אמר: "אני מברך את כוחות הביטחון שלנו על הנחישות שגילו והובילה ללכידת המחבלים. בתי המחבלים ייהרסו ויינקטו עוד שורה של צעדים ופעולות להגברת ההרתעה כלפי המעגלים הקרובים שלהם".

השר יועז הנדל אמר: "מברך את כוחות הבטחון, צה"ל, שב"כ ומשטרה על תפיסת המחבלים. זה עדיין לא הסתיים עד שתופסים את כל הסייענים וגובים מחיר מהמשפחות. מחבל שיוצא לפגע צריך לדעת שייגבה מחיר מהמשפחה שלו. אנחנו ממשיכים להילחם בטרור. מי שמסית הוא בן מוות וידע שנגיע גם אליו, לא משנה אם הוא גר בעזה או במקומות אחרים".

לשאלה אם גם יחיא סינוואר, מנהיג חמאס בעזה, נכלל בהגדרתו 'בן מוות' ענה הנדל: "את סינוואר היתה טעות לשחרר בעסקת שליט ואת הטעות הזו היה צריך לתקן מזמן".

השרה מרב מיכאלי אמרה כי "כוחות הביטחון ימשיכו לעשות כל מה שנדרש כדי למגר את הטרור. הממשלה הזו תיאבק עד חורמה כדי להביא ביטחון לאזרחי ואזרחיות ישראל. הממשלה תמשיך לתת לכוחות הביטחון את כל הגיבוי".

השר עודד פורר סיכם, "נעשתה פה עבודה מאומצת במשך לילות כימים מצד כל הגורמים וחשוב להוריד בפניהם את הכובע. המסר הוא ברור: כל מי שמניף סכין וכל מי שחושב לפגוע בנו - דמו בראשו".