המרכז הרפואי הלל יפה בחדרה
המרכז הרפואי הלל יפה בחדרהצילום: דוברות

המרכז הרפואי הלל יפה בחדרה קיבל אישור להפעיל שני מכשירי אקמו - המחליפים פעולת לב-ריאות בעת פגיעה קשה בתפקודם.

האישור להפעלת שירות אקמו ניתן השבוע על ידי ועדה מיוחדת מטעם משרד הבריאות אשר אישרה את מוכנותו המיטבית של המרכז הרפואי להפעלה מיידית של מכשיר זה.

מדובר בהליך רישוי שהמרכז הרפואי הלל יפה פעל זמן רב לקבלתו לטובת המטופלים. המשמעות של נוכחות מכשיר אקמו בבית החולים היא כי מטופל שיידרש לטיפול באקמו לא ייאלץ לעבור לבית חולים אחר, תוך סיכון חיים מעצם מההעברה של מטופל במצב קריטי.

ד"ר מיקי דודקביץ, מנהל המרכז הרפואי הלל יפה: "אני רוצה להודות לראשי המועצות והיישובים באזור על מחויבותם לבריאות התושבים, לחה"כ אופיר כץ על המאמצים והזמן שהשקיע כחבר ועדת הבריאות בכנסת בפעילות להשגת האישור ולכל מי שסייע ותרם לכך שהשירות הרפואי החיוני יינתן למטופלים בהלל יפה. תודתי הגדולה נתונה לקרן הלמסלי על תרומתם הכספית הנדיבה שאפשרה את רכישתם של שני מכשירי האקמו - בלעדיהם כל התהליך לא היה מושלם".

סנדור פרנקל, נאמן בקרן הלמסלי הוסיף, "אחת המטרות העיקריות של קרן הלמסלי היא שיפור הגישה לשירותי בריאות, לרבות הטכנולוגיה הרפואית המתקדמת ביותר הזמינה, ברחבי ישראל, במיוחד בצפון ובדרום. קרן הלמסלי שמחה על מתן האישור למכשיר האקמו אשר יאפשר הצלת חיים ב"הלל יפה", ללא צורך בהעברת חולים קשים לבתי חולים אחרים לצורך טיפול זה".