הרב איתן שנרב
הרב איתן שנרב צילום: יהונתן גוטליב

הרב איתן שנרב, אביה של רנה שנרב הי"ד שנרצחה בפיגוע בקיץ 2019, הדגיש היום (ראשון) כי הם לא מסכימים לשום עסקת טיעון עם המחבלים שרצחו את רנה הי"ד.

כזכור, גורמים מוסמכים הודיעו לפני כחודש למשפחתה של רנה שנרב הי"ד על כוונת המדינה להגיע לעסקאות טיעון עם המחבלים שרצחו את רנה ופצעו את אביה ואחיה.

"כששמענו את זה - כמעט נפלנו על הרצפה", אמר היום הרב שנרב למתי טוכפלד ברדיו 'גלי ישראל'. "היינו בטוחים שילכו איתם עד הסוף וזו התחושה שנתנו לנו. אנחנו לא רוצים לוותר בשום אופן, אנחנו מרגישים שליחים של עם ישראל".

השמחה על תפיסת המחבלים שביצעו את הפיגוע האכזרי באלעד בשבוע שעבר התגמדה לאור ההתנהלות המשפטית של המדינה. "כשראיתי את תפיסת המחבלים היום שאלתי את עצמי: רגע, מתי הם ישתחררו?", תמה. "מחבלים שמים עלינו פס בבתי משפט, מחייכים ומסמנים וי עם האצבעות. כשאני מדבר - עורכי הדין שלהם יוצאים מהאולם, כשהשופטים מדברים הם צוחקים. זה לא מעניין אותם. אנחנו לא מסכימים לאף עסקת טיעון, לא רק עם רוצחי הבת שלנו אלא עם אף רוצח".

ביום שישי האחרון זעק הרב שנרב לפני שהתחילה ההלוויה של אורן בן יפתח הי"ד שנרצח בפיגוע באלעד: "מתי יהיה לזה סוף? להפסיק כבר. הם רוצים השבוע לשחרר בעסקאות טיעון את המחבלים. די. כמה פיגועים צריך עוד שיהיה? בואו נתעורר ונצא למאבק ציבורי נגד הפרקליטות ושתהיה יד חזקה נגד המחבלים. את כל הכפרים שלהם, את כל המשפחות שלהם להכרית".

הרב איתן שנרב עם יהונתן פולארד ערוץ 7