הקבר של הודיה מעודד ושלושת ילדיה
הקבר של הודיה מעודד ושלושת ילדיה צילום: צחי קליין

בני משפחתה וחבריה של הודיה מעודד עלו היום (ראשון) לקברה במלאת 30 יום לפטירתה, כחמישה חודשים לאחר שנהג פלסטיני חצה קו הפרדה רצוף והתנגש ברכב של משפחת מעודד.

התאונה הקטלנית התרחשה ביום שישי לפני כחמישה חודשים. רכבם של בני הזוג יניב והודיה מעודד התנגש עם רכב פלסטיני שביצע פניית פרסה במקום אסור על קו הפרדה רצוף בצומת עופרים.

טוב ראי בן השלוש נהרג במקום. אחותו הגדולה הללי נפטרה מפצעיה בבית החולים. ההורים אושפזו בטיפול נמרץ. העובר שהיה בבטנה של האם, שקיבל את השם מלאכי, לא שרד את הפגיעה. האחים נטמנו זה לצד זו בבית העלמין ברחובות ולאחר כמה חודשים נטמנה אימם בסמוך אליהם.

"הלב נשרף", כתב צחי קליין, חברו של יניב מעודד שיצא בחיים מהתאונה. "שלושים להודיה, חמישה חודשים לילדים. ארבעה קברים עטויי לבבות גדולים והרבה יותר ממיליון מעשים טובים שימשיכו לצוות לנו חיים של אור".

משפחת מעודד
משפחת מעודד צילום: באדיבות המשפחה

בתוך כך, במבצע גיוס ההמונים של מעשים טובים לזכר בני משפחת מעודד קיבלו על עצמם המשתתפים למעלה ממיליון מעשים טובים. "בסוף כסלו נסעה משפחת מעודד ברכבה, עת לפתע רכב לא תקין שהורד מהכביש, נהוג על ידי צעיר פלסטיני ללא רשיון, עשה פניית פרסה על קו לבן וגרם לתאונה נוראה", נכתב בהסבר לקמפיין.

"בתאונה נהרגו שני ילדי משפחת מעודד: הללי וטוב רואי, וכן העובר מלאכי. שני ההורים נפצעו קשה. כעת האב יניב החל להשתקם, אך אשתו, 'הודיה אילת השחר בת אסתר', עדיין במצב קשה", נאמר.

"המשפחה והחברים פתחו במצבע גיוס, בעזרת חברת גיבצ'אק", צוין. "אך שימו לב, אין מדובר בגיוס כספים, אלא ב'גיוס' מעשים טובים, כל אחד לפי עניינו, למען רפואת האם ולע"נ הנספים".