אלון חזן. מאמן הנבחרת הבוגרת
אלון חזן. מאמן הנבחרת הבוגרת צילום: פלאש 90

פה אחד. אחרי שהומלץ על ידי המנהל המקצועי וועדת האיתור, הודיעה היום (ראשון) ההתאחדות לכדורגל כי היא מקבלת את ההמלצות ומאשרת את מינויו של אלון חזן למאמן נבחרת ישראל בכדורגל.

מדובר כזכור בעליית כיתה מצידו של חזן, שחקן העבר בן ה-54 אחרי שזה אימן בהצלחה במשך קצת יותר משנה את הנבחרת הצעירה של ישראל בכדורגל.

במסיבת עיתונאים שהתקיימה מיד לאחר הודעת מיניו של חזן למאמן הנבחרת הבוגרת, התייחס זה למשימה הגדולה אליה הוא מגיע, אך קודם לכן אמר כי "זה מעמד מאוד מרגש שמחזיר אותי אחורה לתחילת דרכי ככדורגלן ואחר כך כמאמן. להיות מאמן נבחרת ישראל זו גאווה גדולה עבורי, לא תפקיד. להיות שגריר של המדינה שלי. אתה מבין כמה המשימה גדולה וחשובה ואני מקווה מאוד שנצליח להתגבר מהר על ההתרגשות ולהתעסק בעבודה קשה כדי להצליח".

"הלב שלי חצי שמח וחצי עצוב. אני עצוב לעזוב את הנבחרת הצעירה, אבל מצד שני שמח כי בהתאחדות הבהירו לי למה חשוב שאקבל את התפקיד הזה עכשיו, אותם שחקנים יהפכו להיות שחקני הנבחרת הבוגרת וחשוב שאני זה שאפגוש אותם. אני לא בא להעביר שנתיים כדי להיות רשום בהיסטוריה, אני לא מחפש את הכבוד הזה. אני לא מסתכל על 50 שנה שלא עשינו כלום, אני מקווה שנצליח לעלות ליורו בדרך שלנו ולא נתעסק במה שלא קרה", סימן חזן את המטרה.

חזן התייחס לסוגיה הבוערת ביותר בחדר ההלבשה של הנבחרת, השילוב בין שחקנים יהודים לערבים, בטח סביב גל הטרור הערבי הנוכחי ואמר: "אני מאמן 14 שנה בנבחרות ומעולם לא זימנתי שחקן לפי דת כזאת או אחרת. הזמנתי כדורגלנים, בני אדם וזה מה שאני מצפה שיגיע לנבחרת. אפשר להתגבר על כל מחלוקת, יהיו כללים ואנשים יצטרכו לכבד אחד את השני. אי אפשר להביא את הבעיות במדינה לכר הדשא. השחקנים יוצרים את האווירה, הצוות אמור לא להפריע לזה".

בין היתר חזן רמז לסוגיה בה חלוץ הנבחרת מונאס דאבור עורר סערה כשתמך באופן פומבי בפורעים הערבים בהר הבית ויצא נגד כוחות השיטור והאבטחה בהר. חזן אמר כי "אני מצפה שכולם יבינו שהם מייצגים משהו, אתה דוגמא לצעירים שרוצים להיות במקום שלך. אם אתה לא מספיק ממלכתי כדי להבין את זה ולשמור על מה שקיים, נצטרך לנהוג בדרך אחרת".

יוסי בניון, המנהל המקצועי, שחקן העבר ושיאן ההופעות בנבחרת ישראל אמר "אני באמת מאמין שאלון הוא האדם הכי ראוי ושנצליח לבנות מה שאנחנו רוצים. כמו שאנחנו רוצים לקדם צעירים לבוגרת, ראוי גם שנקדם מאמנים שמגיע להם. הוא לא פה בגלל שהוא כבר היה בהתאחדות, אלא כי הוא הכי מתאים מבחינתי ומבחינת ההתאחדות".

על המטרות של הקמפיין הקרוב אמר בניון, "לא נצא בהצהרות של לעלות ליורו, מבחינתי זו תהיה הצלחה אם נחזיר את הקהל ויראו שהשחקנים רוצים להיות בנבחרת. העפלה לטורניר תהיה הישג גדול, אבל כרגע זה פחות מעניין מבחינתי".