הרב מאזוז קורא: לא לעבור את ארבע השעות בהר מירון דוברות

לקראת הילולת הרשב"י בל"ג בעומר, התייחס אמש ראש ישיבת 'כסא רחמים' הרב מאיר מאזוז, להילולה הצפויה בל"ג בעומר במירון וקרא לציבור לכבד את ההוראות שנקבעו ולא לשהות מעבר לארבע שעות במירון ביום ההילולה.

"יש להיזהר השנה, נלמד לקח משנה שעברה. לא ללכת בל"ג בעומר, בזמן בדיוק. אנשים נלחצים, נדחקים ונחסמים. מה שקרה בשנה שעברה, עבר כל דמיון. 45 הרוגים. לא חייבים ללכת בל"ג בעומר, אפשר ללכת שבוע לפני כן, שבוע לאחר מכן וגם ההולכים יזהרו לא לעבור את ה-4 שעות", אמר הרב מאזוז.

לדבריו, "ארבע שעות מספיקות כדי לקרוא את כל התהילים, אפילו פעמיים. יש כאלו גומרים תהילים בשעתיים, אבל לא צריך לקרוא מהר. לקרוא לאט, לאט. לרפואת פלוני ופלוני ופלוני, ולבקש בזכות רבי שמעון".

"רבי שמעון, היו מאמינים בו גם הגויים. פעם הייתה רעידת אדמה, בתרע"א נדמה לי. הגויים שם ראו רעידת אדמה, אמרו 'יא רבי שמעון, יא רבי שמעון, תציל אותנו'. הערבים שם אמרו את זה. לכן אדם צריך לעשות את הדבר הזה, ואדם שלא יכול, קשה לו, לא צריך בכלל ללכת", הוסיף.

קריאתו של הרב מאזוז מגיעה על רקע ההנחיה לפיה כלל העולים למירון חייבים לרכוש כרטיס מראש כאשר הכרטיס מהווה אישור שהייה למשך 4 שעות בהר.

במהלך השבוע, גם רבנים ובני משפחות קרבנות האסון בשנה שעברה, צפויים לצאת בקריאה דומה.