אוהדי הפועל ת"א. יגיעו למשחק הדרבי
אוהדי הפועל ת"א. יגיעו למשחק הדרבי צילום: פלאש 90

איפה ואיפה בבית הדין של ההתאחדות לכדורגל? הפועל תל אביב נענשה היום (ראשון) בקיום משחק בית ללא קהל, זאת לאחר שבית הדין של ההתאחדות לכדורגל הפעיל עונש על תנאי שעמד כנגדה לאחר עוד התנהגות אלימה של אוהדיה שכלל הדלקת אבוקות ורימוני עשן, קריאות המזילות את זיכרון השואה והשלכת חפצים לכר הדשא שגרמו להפסקת משחק הדרבי התל אביבי למשך דקות ארוכות.

על פי תקנון ההתאחדות לכדורגל, משמעות ההחלטה של בית הדין היא כי הפועל תארח את משחק הדרבי התל אביבי האחרון של העונה, שיתקיים במחזור הסיום של העונה בעוד כשבוע, ללא קהל.

שעה ספורה לאחר החלטת בית הדין החל מכבש לחצים כאשר ראשי הפועל תל אביב אף איימו והודיעו כי במידה שהעונש יחול על משחק הדרבי התל אביבי, אלה יורו לשחקני קבוצתם שלא לעלות לכר הדשא ובכך למעשה יפוצצו את המשחק עוד לפני שהחל. החלטה שכזו מהווה מלבד איום גם עבירה תקנונית שדינה יכול להגיע לכדי עונש כבד מנשוא שכולל הורדת נקודות ואף הורדת ליגה.

לאחר שעות של לחצים רבים מצידם של גורמים רבים, הודיע נשיא בית הדין העליון של ההתאחדות לכדורגל, השופט בדימוס אמנון סטרשנוב כי הוא מקבל את בקשתה של הפועל תל אביב להקדים את הפעלת העונש למשחק הבית הקרוב של הפועל תל אביב מול הפועל באר שבע שיתקיים בעוד יומיים.

"בנסיבות המקרה הנדון, בו ניתנה החלטת ביה"ד המשמעתי בחלוף חמישה ימים ממועד הדיון לגופו, נוכח תקדימי העבר כפי שצוטטו בבקשה, ולאור עמדות ההתאחדות וקבוצת הפועל באר שבע - שאינן מתנגדות לבקשה - הנני נעתר לבקשה" כתב השופט בדימוס סטרשנוב. ספק רב אם היו נוהגים כך בכל קבוצת ספורט אחרת שהייתה מבקשת זאת.