זירת האירוע בתקוע
זירת האירוע בתקועצילום: TPS

מחבל פלסטיני ניסה הערב (ראשון) לחדור לישוב תקוע שבמזרח גוש עציון וחוסל על ידי חבר כיתת הכוננות של הישוב.

המחבל טיפס על גדר של בית של לוחם כיתת הכוננות שזיהה אותו. הוא נוטרל לאחר שלא שעה לנוהל מעצר חשוד שבוצע נגדו. הנהגת היישוב קראה לתושבים להסתגר בבתיהם למשך שעה ארוכה.

יאיר מימון, שניטרל את המחבל, סיפר לאתר ynet: "ישבתי יחד עם אשתי וילדיי במרפסת ושתינו כוס תה/ לפתע ראיתי בחור מטפס על עמוד בגדר שצמודה לבית שלי. צעקתי לו 'מי אתה?' והוא מלמל משהו לא ברור. מיד הבנתי שאני באירוע של פיגוע. הכנסתי את אשתי ושבעת ילדי לתוך הבית, ואמרתי להם לסגור את הדלתות. נכנסתי הביתה והוצאתי את האקדח".

"יצאתי מיד החוצה והבנתי שהמחבל איגף אותי דרך החניה של הבית. שמעתי רעש של רשרוש מהשיח, הסתובבתי וראיתי אותו מול העיניים עם הסכין ביד. מיד יריתי מספר כדורים עד שהוא נוטרל. נמנע פה אסון גדול, ממש נס גלוי קרה לנו. זה אירוע שיכל להסתיים אחרת לגמרי".

יו"ר הישוב, משה סוויל, אמר כי "תושב היישוב גילה תושייה ופעל באופן מעורר השראה כאשר חיסל בפתח ביתו את המחבל ובכך מנע אסון גדול".

שרת הפנים איילת שקד הוסיפה, "יישר כוח לתושב תקוע הגיבור שמנע אסון גדול, הגן על משפחתו וחתר למגע על מנת לסיים את האירוע הזה בדיוק כפי שצריך- בחיסולו של המחבל. אני קוראת לכל מי שיכול לשאת נשק לעשות זאת, על מנת לייצר מכפלת כוח לכוחות הביטחון, וביחד ננצח".

דובר צה"ל מסר כי "בהמשך לדיווח על אירוע ביטחוני ביישוב תקוע, מחבל חמוש בסכין חדר למרחב היישוב ונורה על ידי אזרח. כוחות צה"ל הוזנקו לנקודה וסורקים כעת אחר חשודים נוספים במרחב".

בהמשך התברר כי המחבל שחוסל הוא מוחמד טאלב עטאללה בן 17 מהכפר חרמלה שבגוש עציון.

מדובר באירוע טרור שני הערב. מוקדם יותר מחבל חמוש בסכין דקר באזור שער שכם בירושלים לוחם של משמר הגבול ופצע אותו באורח בינוני.

הלוחם קיבל טיפול ראשוני בשטח ופונה לבית החולים הדסה הר הצופים. שוטרים שהיו במקום פתחו באש לעבר המחבל ונטרלו אותו. הוא נפצע באורח קשה ופונה לבית החולים. המחבל שביצע את הפיגוע הוא פלסטיני כבן 19 תושב כפר סמוך לרמאללה.

זירת פיגוע הדקירה בשער שכםאוהביה שרעבי

חובש רפואת חירום במד"א שמחה גולדמן סיפר: "הפצוע שכב על המדרגות כשהוא בהכרה וסובל מפציעה חודרת בפלג גופו העליון. הוא היה בהכרה ודיבר איתנו. הענקנו לו טיפול רפואי ראשוני מציל חיין שכלל עצירת דימומים וחבישות. הכנסנו אותו במהירות לניידת טיפול נמרץ והוא פונה לבית החולים כשמצבו בינוני ויציב. המחבל נוטרל ע"י כוחות הביטחון במקום".