מטוס איזיג'ט
מטוס איזיג'ט צילום: רויטרס

חברת התעופה הבריטית איזיג'ט מנסה להילחם במחסור בעובדי צוות אוויר, וראשי החברה מצאו פתרון יצירתי במיוחד.

בתזכיר פנימי שנשלח לעובדי איזיג'ט ביום שישי האחרון הודיעו ראשי חברת התעופה כי הם מתכוונים להורות על הסרת שורות מושבים ממטוסי החברה, על מנת לאפשר העסקה של פחות דיילים ודיילות במטוסים.

על פי המזכר יוסרו תחילה שתי שורות המושבים האחוריים במטוסים מסוג 319A, שישה מושבים בסך הכל, על מנת לאפשר העסקת שלושה דיילי אוויר במקום ארבעה כפי שנהוג כיום. מספר הנוסעים במטוסי החברה יצטמצם בשלב הראשון מ-156 נוסעים כיום עד 150 לאחר השינוי, כאשר יתכן ולאחר מכן יוסרו מושבים נוספים על מנת להתמודד עם המחסור בצוותי האוויר.

"זו דרך יעילה לתפעול צי המטוסים תוך בניית חוסן וגמישות נוספים בפעילות חברת התעופה", נמסר בתזכיר הפנימי של איזיג'ט.

חוקי בטיחות האוויר של בריטניה ואירופה מחייבים את חברות התעופה להעסיק לפחות איש צוות אוויר אחד עבור כל 50 מושבים במטוס, ללא קשר למספר הנוסעים שנמצאים בפועל במטוס במהלך הטיסה.

חברות תעופה רבות בעולם מנסות כעת להתאושש ממשבר הקורונה שגרם להן לפטר עובדים רבים, וחלק מהחברות סובלות ממחסור חמור בעובדים. גם העובדה שצוותי האוויר נאלצים לעבור בדיקות קורונה תכופות, גורמת לרבים מהם להפסיד ימי עבודה מתוכננים, ולמחסור לא צפוי נוסף בעובדים.

התחרות הקשה על גיוס צוותי אוויר חדשים הביאה את בריטיש איירוויז להציע "בונוס קבלת פנים" של אלף פאונד לעובדי צוות אוויר חדשים שיבקשו להתקבל לחברה ועומדים בכל התנאים המוקדמים.