בנט ולפיד
בנט ולפידצילום: Photo by Yoav Ari Dudkevitch

ראש הממשלה, נפתלי בנט, כינס הערב (ראשון) את ראשי המפלגות והסיעות החברות בקואליציה.

בישיבה דנו ראשי המפלגות והסיעות בפתיחת מושב הקיץ ובחוקים שיעלו במהלך המושב הנוגעים ליוקר המחייה, תקציב המדינה, המאבק בפשיעה ובאלימות בחברה הערבית ונושאים נוספים.

סוכם שכל המפלגות יפעלו בשיתוף פעולה על מנת לשמור על הממשלה והקואליציה לטובת אזרחי ישראל. עוד הוחלט שח"כ בועז טופורובסקי יכהן כיו"ר הקואליציה בפועל עד למינוי קבוע.

בנט אמר בתום המפגש: "יש לנו אחריות לאומית ואנו מחויבים להמשיך לקיים את הממשלה הזו. זה יהיה חוסר אחריות לדרדר את מדינת ישראל לבחירות ולכאוס בעת הזו. המשך קיום הממשלה תלוי בכל אחד ואחת מאיתנו ויחד אנחנו יכולים להצליח".

בכאן 11 דווח כי יו"ר רע"ם מנסור עבאס הפך למנותק קשר עבור ראשי הקואליציה. עבאס זועם על התנהלות ראש הממשלה בנט והשותפים בקואליציה בנוגע לדרישות רע"ם על מסגד אל אקצא, ולא עונה להם לטלפונים. אתמול ביקש עבאס לתאם מול מלך ירדן את המהלכים בהר הבית. לדברי בכיר בקולאיציה, המשבר עם רע"ם רציני וקרוב להיות בלתי-הפיך.

אמש אמר עבאס כי עמדת מפלגתו בקואליציה בנוגע למסגד אל אקצא תתקבל בהתאם לתוצאות הפסגה הבין-לאומית ירדנית-ישראלית. בחשבון הפייסבוק שלו בערבית הוא כתב: "הודעתי לראש הממשלה ולראש הממשלה החליפי את העמדה הברורה והנחרצת הזו לאחר שנפגשתי עם מלך ירדן. הדרישות והעמדות בעניין מסגד אל אקצא יתקבלו ויתנהלו על ידי מלך ירדן, עבדאללה השני, בעל החסות על מסגד אל אקצא והמקומות הקדושים בירושלים. פתרון הקבע הוא סיום הכיבוש והקמת מדינה פלסטינית בגדה ובעזה, ובירתה ירושלים שבלבה נמצא מסגד אל אקצא".