הרב דוד לאו ופרופ' דני פפרמן
הרב דוד לאו ופרופ' דני פפרמן צילום: דוברות

הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו פרסם קריאה לציבור להשתתף ולענות על שאלות סקר מפקד האוכלוסין של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.

הרב לאו אירח לפני חג הפסח את מנהלי וראשי מפקד האוכלוסין של הלמ"ס בלשכתו בירושלים. בפגישה השתתפו פרופ' דני פפרמן הסטטיסטיקן הלאומי ומנכ"ל הלמ"ס, ניצן הכהן מנהל מפקד האוכלוסין, הילה ירושלמי דוברת מפקד האוכלוסין ואליס בארון ראש תחום מינהלת המפקד.

בקריאה לציבור שהוציא הרב דוד לאו, הרב הראשי לישראל הוא מספר על פגישה שקיים עם הנהלת הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שם הוצג בפניו "מפקד האוכלוסין השביעי של מדינת ישראל"

"בשיחה עלה", כותב הרב לאו כי "אין מדובר במפקד אוכלוסין שמטרתו למנות את מספר תושבי מדינת ישראל, דבר זה כידוע על פי ההלכה צריך להיעשות באופן מסויים, אלא שמטרת הלמ"ס היא לפלח את מצב החברה הישראלית בהיבטים דמוגרפיים, חברתיים וכלכליים, וזאת במטרה לקבוע מדיניות כלכלית וחברתית שתתן מענה לצרכי הציבור".

הרב לאו מסביר כי "על פי תוצאות המדגם יתוו רשויות המדינה וכן הציבור הרחב את דרכם ויקבעו כיצד להיערך לעתיד. לצורך זה מבקשת הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה לראיין מספר גדול של תושבי ישראל שזה יתן להם מדד אמיתי".

"היות ואין מדובר כלל במפקד שמטרתו לספור", הסביר הרב לאו, "על כן אני קורא לציבור, אלו שנבחרו באופן מדגמי, להיענות לסוקרים ולהשיב על השאלות שהם ישאלו.

לסיכום הקריאה מסביר הרב: "אנו חיים בעולם משולב בין רוחניות לחומריות, הסקר עוסק בשאלות החומריות, אני בתקוה שתוצאותיו יתן מענה כיצד ניתן ליצור בישראל חברה רוחנית יותר- יישום חיי הנצח בחיי היום יום".