עו"ד חיים בלייכר
עו"ד חיים בלייכר צילום: יוני קמפינסקי

בבית המשפט המחוזי בנצרת נערך היום (שני) דיון טיעונים לעונש של המחבל נור אלדין בן תאיר שינאוי, שהורשע בביצוע פיגוע הדקירה בעפולה לפני כארבע שנים.

בפיגוע דקר המחבל את שובה בן שושן, תלמידת אולפנה כבת 18, לא פחות מ-9 פעמים. בדיון ביקשה הפרקליטות מבית המשפט להשית על המחבל את העונש המרבי, 25 שנות מאסר, בגין ניסיון רצח בנסיבות מעשה טרור.

לדיון הגיעה שובה בן שושן, שהתחתנה מאז הפיגוע, כשהיא מלווה בעורך דינה חיים בלייכר מארגון חוננו.

עו"ד בלייכר אמר "אנחנו יוצאים מדיון טיעונים לעונש של המחבל הרצחני שניסה לרצוח ככל יכולתו את שובה. המחבל לקח לו למטרה נערה צעירה ודקר אותה פעמים רבות. כמו שהתובע אמר בתיק: לא מדובר בבנאדם, מדובר במפלצת – שפעל בצורה אכזרית. לאחרונה אנו נתקלים בפיגועים אכזריים ששוטפים אותנו בכל רחבי ארצנו, ויש צורך שבית המשפט ירתום את כל כוחותיו כדי להרתיע את המחבלים ככל יכולתו".

"אנו מצפים לענישה מרבית למחבל שניסה לרצוח את שובה, שיגזרו עליו לפחות 25 שנה בכלא כפי שהחוק מאפשר, בנוסף לשנים נוספות בגין העבירות הנוספות. אנו רוצים שיהיה כמה שיותר שנים בכלא – כל יום נוסף שהמחבל בכלא זהו יום עם יותר ביטחון לאזרחי ישראל", הוסיף.

בן שושן אמרה: "אנחנו ב"ה המשכנו את החיים, התחתנתי למרות הקשיים, לא פשוט לקום מכזה אירוע. אנחנו באמת דורשים התייחסות ראויה ועונש מרבי למחבל שניסה לרצוח אותי. הוא עשה מעשה כל כך שפל, ולא יתכן שאנחנו נרחם בכזה מצב. אנחנו דורשים מבית המשפט להגן עלינו ולשמור על ביטחוננו פה במדינה".

נזכיר כי הפיגוע אירע לפני כארבע שנים, בתחנת אוטובוס בעיר עפולה. המחבל, שוהה בלתי חוקי, גמר אומר בליבו לרצוח יהודי דתי צעיר ככל האפשר. המחבל המתין עד ששובה תתיישב בתחנת האוטובוס, ואז שלף סכין גדולה בעלת להב באורך 15 ס"מ ודקר את הנערה מלפנים.

בן שושן ניסתה להימלט ולצעוק לעזרה, והמחבל הוסיף ודקר אותה בגבה 8 פעמים נוספות, באמצעות הסכין. כשחש המחבל כי כוחותיה של הנערה אוזלים סבר כי מותה קרב, ונמלט מהמקום לכיוון ג'נין. למרות פציעותיה הקשות הצליחה בן שושן להתקדם רגלית למסעדה סמוכה, שם סיפרה כי נדקרה והתמוטטה. עוברי אורח הזעיקו סיוע רפואי והיא הובהלה לבי"ח 'העמק' כשמצבה קשה ונשקפת סכנה לחייה.

המחבל עצמו נמלט מזירת האירוע, אולם נתפס ע"י שוטרים בעיר. הוא ניסה לדקור גם אותם, ונפצע במהלך המעצר.