ז'יז'יץ'. פציעה מדאיגה
ז'יז'יץ'. פציעה מדאיגה צילום: עודד קרני, איגוד הכדורסל

דרמה גדולה הערב (שני) במהלך משחק הכדורסל בין מכבי תל אביב להפועל חיפה במסגרת המחזור ה-27 של ליגת העל בכדורסל.

במהלך משחק הכדורסל הערב בהיכל מנורה מבטחים שבתל אביב, התמוטט שחקנה הקרואטי של מכבי תל אביב, הסנטר אנטה ז'יז'יץ' לאחר שנחבט בפניו ואיבד את הכרתו.

היה זה במהלך הרבע השני של המשחק שנעל את העונה הסדירה של ליגת העל בכדורגל, כאשר חדירה של שחקן הפועל חיפה ג'יימס אניס לסל של מכבי ת"א, גרמה לשחקן מכבי תל אביב קינן אוואנס להיתקל בחברו לקבוצה הסנטר הקרואטי וזה שלח בטעות חבטה לעבר פניו של ז'יז'יץ'.

כתוצאה מכך, איבד הקרואטי שווי משקל ונפל לפרקט במה שנראתה הייתה כמו פציעה קשה במיוחד.

ז'יז'יץ' עוד ניסה לעמוד לבד אך חש סחרחורת ופונה על אלונקה כשהוא אמנם בהכרה אך לא נראה בפוקוס.

המשחק עצמו לא בוטל, אלא רק הופסק למספר דקות, כאשר התקנון אינו מאפשר לבטל את המשחק כיוון שהוא קריטי לפלייאוף שמתחיל כבר בעוד כמה ימים.

שר התרבות והספורט חילי טרופר, התייחס לאירוע המדאיג כשאמר: "יחד עם כלל אוהדי הספורט אני עוקב בדאגה אחר מצבו של אנטה ז'יז'יץ ושולח לו איחולי רפואה שלמה. הצוות שלי בקשר עם הנהלת הקבוצה ועומד לשירותם בכל עניין".

במנהלת ליגת העל בכדורסל אמרו כי "המנהלת מאחלת החלמה מהירה לשחקן מכבי תל אביב, אנטה ז'יז'יץ' וכמובן מודה לצוות הרפואי שטיפל בשחקן על הפרקט במהירות וביעילות".

לגבי סוגיית המשך המשחק אמרו במנהלת: "לאחר התייעצות של צוות השופטים והמשקיף עם שתי הקבוצות הוחלט להמשיך במשחק על אף הקושי הנפשי של כל הנוכחים וזאת מתוך הבנה כי לוח הזמנים צפוף עם הפלייאוף שמתחיל ביום חמישי, כאשר שתי סדרות טרם נקבעו ומשחק זה הוא קובע לשם המשך הליגה.
אנו מעריכים ומודים לשתי הקבוצות על הסכמתן לסיים את המשחק ומאחלים בריאות לכולם".