ח"כ סמי אבו שחאדה
ח"כ סמי אבו שחאדה צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

חבר הכנסת סאמי אבו שחאדה (בל"ד, הרשימה המשותפת) אומר כי הרשימה המשותפת תצביע השבוע בעד הצעת חוק לפיזור הכנסת, כיוון שהממשלה הנוכחית מיישמת מדיניות הפוגעת בפלסטינים ובחברה הערבית.

בראיון לערוץ "הלא" אמר אבו שחאדה, כי הבעיה אינה בנימין נתניהו, שכן גם אם נתניהו יסתלק מסיבה כלשהי מהבמה הפוליטית "הכיבוש" יימשך וכך גם הריסת הבתים בנגב, ייהוד ירושלים, הפגיעה במסגד אל-אקצה ומדיניות האפרטהייד.

בנוגע למעמד ירושלים אמר אבו שחאדה, כי הרשימה המשותפת סבורה, כי הריבונות בירושלים המזרחית כולל מסגד אל-אקצה צריכה להיות בידי המדינה הפלסטינית.

הצעת אי האמון של הליכוד נפלה היום (שני) במליאה לאחר שהקואליציה זכתה לרוב של 52-51. חברי הכנסת של הרשימה המשותפת אחמד טיבי ואיימן עודה הצביעו עם הקואליציה.

בתוך כך, בכאן 11 דווח כי השר לביטחון הפנים והמשטרה מסכימים לדרישת ירדן להגדיל את כוח הווקף בהר הבית.

ירדן דרשה תוספת של 50 אנשי ווקף שיפעלו בשטח ההר. השר בר לב מצדו דורש להוציא מהמתחם את אנשי הווקף התומכים בחמאס.

כזכור, יו"ר רע"ם, מנסור עבאס, התנה את תמיכתו בקואליציה בקבלת הדרישות הירדניות בסוגיית הר הבית בדיונים בין הצד הישראלי והצד הירדני.

חבר הכנסת עמיחי שיקלי תקף את הממשלה בתגובה: ''הר הבית בידיהם, תמורת יציבות קואליציונית בנט ושקד מובילים וויתורים על ריבונותנו בהר הבית, מפולת אסטרטגית לציונות תמורת הישרדות פוליטית, אסון''.