תערוכת tomorrow מוזיאון רג
תערוכת tomorrow מוזיאון רג צילום: Lloyd Allen Tibayan

צמרת האומנים המוכרים בעולם שיצירותיהם מוכרות לרובנו כציור או תמונה יוצגו בתערוכה חדשה על גבי חללים ענקיים ב360 מעלות באמצעות טכנולוגיות הקרנה מהמתקדמות בעולם, שיעניקו למבקרי התערוכה חוויה על חושית, דמיונית ואינטראקטיבית, באמצעותם ירגישו את ציורי האומנים ואת סיפורי חייהם.

ההתפתחות הדיגיטלית, המתקיימת בקצב מסחרר לנגד עינינו, מאיצה בעולם כולו – ובתוכו גם בעולם התרבות - לעבור שינויים מהותיים, כדי להתאים למציאות החדשה. השינויים הללו הובילו את המוזאונים לחשב מסלול מחדש ולהקים מרחבים דיגיטליים, המייצרים סביבה חברתית בה המבקרים מפרשים יחד את חוויותיהם.

תערוכת TOMORROW תוצג באמצעות 100 מקרני לייזר, משקפי VR ומסכים אינטראקטיביים אשר יתפרסו בחללים דיגיטליים במוזיאון רמת גן. טכנולוגיה זו מאפשרת להציג אמנים מהמאה ה19 והמאה ה20 באמצעים של היום ובכך להנגיש את האמנות הקלאסית ואמנות העכשווית בחוויה סוחפת ועוצמתית כאחד.

תערוכת tomorrow מוזיאון רג
תערוכת tomorrow מוזיאון רג צילום:Lloyd Allen Tibayan

בקומת הקרקע של המוזיאון תוצג תערוכת "ממונה עד קנדינסק י": אשר זכתה להצלחה רבה ברחבי העולם וצפו בה מעל 1.5 מיליון מבקרים התערוכה תוצג ב360 על פני 300 מ"ר בקומת הכניסה ותחשוף את תנועות האמנות החשובות ביותר של סוף המאה ה- 19 ותחילת המאה ה- 20 : אימפרסיוניזם, פוינטיליזם, פוסט-אימפרסיוניזם, קוביזם ואקספרסיוניזם, דרך יצירותיהם של 10 מאסטרים מובילים של המודרניזם בשילוב ייחודי של הקרנות דיגיטלית, גרפיקה מונפשת ומוזיקה סוחפת, הלוקחת את התערוכה והאמנות לשלב הבא ויוצרת ויזואליות חדשה ליצירות האדירות של האומנים הגדולים.

בקומה 1 יוצג מתחם הVR אשר יכלול 20 משקפי VR תלת ממד בו תוצג עבודתו של האומן ג'וליוס הורסטהאוס, ובצמוד למתחם הVR בחלל מרהיב ביופיו תוצג, באופן חדשני שטרם נראה בעבר, תערוכת "Being ואן גוך" – תערוכת מולטימדיה סוחפת וייחודית על אחת הדמויות המפורסמות והמשפיעות ביותר בתולדות האמנות המערבית . התערוכה תוצג, לראשונה, באמצעות דמות מספרת ש תגולל את סיפורו האישי ותחנות חייו של ואן גוך, דרך הציורים שלו לאורך השנים.

התערוכה כוללת למעלה מ300 תמונות של ציורי ואן גוך, סקיצות ותמונות דוקומנטריות כמו "החמניות", "מרפסת קפה בלילה", "חדר השינה", "לילה כוכבים מעל הרון" ועוד , שיוצגו על פני 300 מ"ר בתצוגה סוחפת , המלווה במוסיקה מרתקת, על מסכי קיר ענקיים שיקיפו את המבקרים. התערוכה זוכה לעניין רב ברחבי העולם. עד כה ביקרו בה מעל מיליון איש.

עוד באותו החלל ייהנה הקהל גם מתערוכת "גוסטב קלימט והמיטב מתקופת ארט נובו", כשבקומה 2 יוצג לראשונה בישראל מתחם NFT- Non Fungible Token. לאחרונה הNFT עורר באזז שלא מותיר ברירה אלא לצאת ולבדוק על מה כולם מדברים. המתחם יביא את קדמת החדשנות הטכנולוגית לציבור הרחב וינגיש מידע אודות העולם המדובר.

במתחם זה יתקיים דו קיום בינלאומי בין ישראל לדובאי, כאשר באותו החלל מצידו האחד יוצגו יצירות נבחרות וייחודיות של 20 אמנים בינלאומיים אשר מוצגים דרך קבע בTheatre of Digital Art – TODA בדובאי, שצברו לאחרונה פופולריות רבה בשוקי הNFT, ומצידו השני של החלל תוצג "Desperate sApeWive": קולקציית אמנות, ישראלית, דיגיטלית, פופולרית המורכבת מ10,000 יצירות NFT של קופות, שעוצבו בקפידה כדי לייצג נשים וסגנונות משפיעים ואייקוניים בהיסטוריה ובתרבות הפופ.

יצירות בהשראת פריס הילטון, קיארה פראני, מלכת אנגליה, קיילי ג'נר, וונדר וומן, מרלין מונרו, קליאופטרה ועוד הן הנדירות ביותר בקולקציה, וכל עבודה היא ייחודית, מופקת באופן אלגוריתמי מלמעלה מ218 תכונות אשר שורטטו ביד ומדורגות, מבחינת נדירות הקולקציה, מ - 1 ועד 10,000. המכירה הגבוהה ביותר בשוק המשני הייתה של היצירה מונה ליזה, החמישית בנדירותה, שנמכרה ב87 איתריום, כ400,000 דולר בזמן המכירה.