קליע. אילוסטרציה
קליע. אילוסטרציה צילום: iStock

בית משפט השלום בראשון לציון האריך ביממה את מעצרה של תושבת אשקלון, בת 65, שנעצרה אתמול (שני) בחשד ששלחה מכתבי איומים לראש הממשלה נפתלי בנט ולבני משפחתו.

האישה חשודה בשליחת שני מכתבים עם כדורי רובה למשפחת בנט. היא מכחישה את המיוחס לה. צו איסור פרסום הוטל על זהותה והחקירה כולה מתנהלת תחת צו איסור פרסום.

המשטרה ביקשה להאריך את מעצרה בעשרה ימים ומייחסת לה עבירות של סחיטה באיומים, נשיאה או הובלת אמצעי לחימה, איום בביצוע מעשה טרור וקשירת קשר לביצוע פשע. השופט ארז מלמד אמר כי "חומרי החקירה מלמדים על חשד סביר לעבירת איומים''.

"אין מקום להקל ראש במעשים המיוחסים. שליחת מכתבים עם קליעים ביחד עם מלל מאיים עלול להפוך למעשה אלימות של ממש", הוסיף השופט וציין כי הוא לא מזהה בתיק עבירות של סחיטה באיומים ואיום בביצוע מעשה טרור, בניגוד לעמדת המשטרה. השופט ארז מלמד הסכים להארכת המעצר ביממה אחת.

את החשודה מייצג עורך הדין אלי מסטרמן מטעם הסנגוריה הציבורית: "החשודה שירתה רוב חייה בבית החולים ברזילי, היא הצילה חיים ולא סיכנה חיים". מסטרמן ביקש לשחררה למעצר בית אך בקשתו נדחתה.

החשודה היא פעילה בולטת למען ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו, שהרבתה לכנות את בנט "רוצח", "בוגד" ו"נוכל" ברשתות החברתיות. בסרטון שפרסמה בעבר היא נראית שורפת ספרים של בנט ושל שר המשפטים גדעון סער, ואומרת בין השאר: "כל אלו שרוצים להקים ממשלת זדון, כל הימין הבוגדני, אלוהים ישלם להם".